MSI PRO B650M-B Processor family AMD Processor socket AM5 DDR5 Supported hard disk drive interfaces M.2, SATA Number of SATA connectors 4
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | - | 120,51 € | |
| S2 | - / - | - | 120,27 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 335.00 mm |
| Gross height (mm): | 275.00 mm |
| Gross weight: | 1.27 kg |
| Gross width (mm): | 80.00 mm |
| Net weight: | 0.97 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 250.00 g |
| Plastic (No PET): | 50.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.30 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | No |
| Palette Qty: | 117 pc(s) |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Supported hard disk drive interfaces: | M.2, SATA |
| Processor family: | AMD |
| Supported memory types: | DDR5 |
| Processor socket: | AM5 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| Producer product name: | PRO B650M-B |
| Producer: | MSI |
Aprašymas The MSI PRO B650M-B motherboard brings together advanced technology and robust build quality to offer a high-quality computing experience. Designed for gamers, creators, and professionals, it supports Ryzen 7000/8000 Series processors, ensuring that your system delivers strong performance. With support for DDR5 memory at speeds up to 6800 MHz (O.C.), it provides the bandwidth and speed necessary for multitasking and high-end gaming. Connectivity is a strong suit of the PRO B650M-B, featuring a wide range of ports including USB 3.2 Gen 1, HDMI, and VGA, alongside 2.5 Gigabit Ethernet for high-speed network connections. The inclusion of high definition audio, powered by the Realtek ALC897 codec, ensures a rich audio experience whether you're gaming, watching movies, or listening to music. Not just about performance, the motherboard also focuses on durability and aesthetics. Features like Frozr AI Cooling, MSI Steel Armor, and 2oz Copper PCB are engineered to enhance cooling efficiency and provide a solid foundation for your components. Additionally, with MSI Mystic Light, customize your setup with vibrant RGB lighting, making your rig not just powerful, but also visually stunning. Funkcijos Supports Ryzen 7000/8000 Series processors for high performance High-speed DDR5 support with speeds up to 6800 MHz (O.C.) for fast memory operations Comprehensive connectivity with USB 3.2 Gen 1, HDMI, and 2.5 Gigabit Ethernet Realtek ALC897 codec for high definition audio experience MSI Mystic Light for customizable RGB lighting |
| Gross depth (mm): | 335.00 mm |
| Gross height (mm): | 275.00 mm |
| Gross weight: | 1.27 kg |
| Gross width (mm): | 80.00 mm |
| Net weight: | 0.97 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 250.00 g |
| Plastic (No PET): | 50.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.30 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | No |
| Palette Qty: | 117 pc(s) |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Supported hard disk drive interfaces: | M.2, SATA |
| Processor family: | AMD |
| Supported memory types: | DDR5 |
| Processor socket: | AM5 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| Producer product name: | PRO B650M-B |
| Producer: | MSI |
Aprašymas
The MSI PRO B650M-B motherboard brings together advanced technology and robust build quality to offer a high-quality computing experience. Designed for gamers, creators, and professionals, it supports Ryzen 7000/8000 Series processors, ensuring that your system delivers strong performance. With support for DDR5 memory at speeds up to 6800 MHz (O.C.), it provides the bandwidth and speed necessary for multitasking and high-end gaming.
Connectivity is a strong suit of the PRO B650M-B, featuring a wide range of ports including USB 3.2 Gen 1, HDMI, and VGA, alongside 2.5 Gigabit Ethernet for high-speed network connections. The inclusion of high definition audio, powered by the Realtek ALC897 codec, ensures a rich audio experience whether you're gaming, watching movies, or listening to music.
Not just about performance, the motherboard also focuses on durability and aesthetics. Features like Frozr AI Cooling, MSI Steel Armor, and 2oz Copper PCB are engineered to enhance cooling efficiency and provide a solid foundation for your components. Additionally, with MSI Mystic Light, customize your setup with vibrant RGB lighting, making your rig not just powerful, but also visually stunning.
Funkcijos
Supports Ryzen 7000/8000 Series processors for high performance
High-speed DDR5 support with speeds up to 6800 MHz (O.C.) for fast memory operations
Comprehensive connectivity with USB 3.2 Gen 1, HDMI, and 2.5 Gigabit Ethernet
Realtek ALC897 codec for high definition audio experience
MSI Mystic Light for customizable RGB lighting