MSI PRO B650M-A WIFI Processor family AMD, Processor socket AM5, DDR5 DIMM, Memory slots 4, Supported hard disk drive interfaces SATA, M.2, Number of SATA connectors 4, Chipset AMD B650, mATX
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | 211,33 € | ||
| S2 | - / - | 212,26 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 335.00 mm |
| Gross height (mm): | 275.00 mm |
| Gross weight: | 1.64 kg |
| Gross width (mm): | 80.00 mm |
| Net weight: | 0.97 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 600.00 g |
| Plastic (No PET): | 75.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.68 kg |
| TI weight (kg): | 0.05 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | No |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Warranty: | 24 month(s) |
| Memory slots: | 4 |
| Chipset: | AMD B650 |
| Producer product name: | PRO B650M-A WIFI |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Compatible processor series: | Supports AMD Ryzen 7000 Series Desktop Processors |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | mATX |
| Supported memory types: | DDR5 DIMM |
| Processor socket: | AM5 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| I/O ports: | |
| Form factor: | |
| Gross depth master carton: | 286 mm |
| Gross width master carton: | 380 mm |
| Gross height master carton: | 370 mm |
| Net weight master carton: | 9.665 kg |
| Tare weight master carton: | 0.684 kg |
Aprašymas PRO B650M-A is designed with tons of flexible tools with DDR5 memory version. The PRO series is tailored to professionals from all walks of life. The lineup features impressive performance and high quality, while aiming to provide user incredible experience. Users who care about productivity and efficiency can definitely count on the MSI PRO series to assist you with multitasking and increasing efficiency. Funkcijos Supports AMD Ryzen 7000 series desktop processors Supports DDR5 memory, dual channel DDR5 6000+ MHz (OC) Enhanced power design - 8+2+1 duet rail power system, 8 pin + 4 pin CPU power connectors, Core Boost, Memory Boost Premium thermal solution - 7 W/mK pad, additional choke thermal pad and M.2 Shield Frozr are built for high performance system and non-stop works High Quality PCB - 6-layer PCB made by 2oz thickened copper Lightning fast game experience - PCIe 4.0 slots, Lightning Gen 4 x4 M.2 with M.2 Shield Frozr 2.5G LAN with Wi-Fi 6E solution - upgraded network solution for professional and multimedia use, delivers a secure, stable and fast network connection Audio Boost - reward your ears with studio grade sound quality for the most immersive gaming experience |
| Gross depth (mm): | 335.00 mm |
| Gross height (mm): | 275.00 mm |
| Gross weight: | 1.64 kg |
| Gross width (mm): | 80.00 mm |
| Net weight: | 0.97 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 600.00 g |
| Plastic (No PET): | 75.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.68 kg |
| TI weight (kg): | 0.05 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | No |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Warranty: | 24 month(s) |
| Memory slots: | 4 |
| Chipset: | AMD B650 |
| Producer product name: | PRO B650M-A WIFI |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Compatible processor series: | Supports AMD Ryzen 7000 Series Desktop Processors |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | mATX |
| Supported memory types: | DDR5 DIMM |
| Processor socket: | AM5 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| I/O ports: | |
| Form factor: | |
| Gross depth master carton: | 286 mm |
| Gross width master carton: | 380 mm |
| Gross height master carton: | 370 mm |
| Net weight master carton: | 9.665 kg |
| Tare weight master carton: | 0.684 kg |
Aprašymas
PRO B650M-A is designed with tons of flexible tools with DDR5 memory version.
The PRO series is tailored to professionals from all walks of life. The lineup features impressive performance and high quality, while aiming to provide user incredible experience. Users who care about productivity and efficiency can definitely count on the MSI PRO series to assist you with multitasking and increasing efficiency.
Funkcijos
Supports AMD Ryzen 7000 series desktop processors
Supports DDR5 memory, dual channel DDR5 6000+ MHz (OC)
Enhanced power design - 8+2+1 duet rail power system, 8 pin + 4 pin CPU power connectors, Core Boost, Memory Boost
Premium thermal solution - 7 W/mK pad, additional choke thermal pad and M.2 Shield Frozr are built for high performance system and non-stop works
High Quality PCB - 6-layer PCB made by 2oz thickened copper
Lightning fast game experience - PCIe 4.0 slots, Lightning Gen 4 x4 M.2 with M.2 Shield Frozr
2.5G LAN with Wi-Fi 6E solution - upgraded network solution for professional and multimedia use, delivers a secure, stable and fast network connection
Audio Boost - reward your ears with studio grade sound quality for the most immersive gaming experience