MSI MPG B550 GAMING PLUS Processor family AMD, Processor socket AM4, DDR4, Memory slots 4, Chipset AMD B, ATX
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | - | 145,52 € | |
| S2 | 17 vnt. 1-5 d.d. 17 / - vnt. |
- | 145,74 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 342.00 mm |
| Gross height (mm): | 84.00 mm |
| Gross weight: | 2.20 kg |
| Gross width (mm): | 268.00 mm |
| Net weight: | 0.70 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 1800.00 g |
| Plastic (No PET): | 400.00 g |
| Tare weight (kg): | 1.50 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | No |
| PET: | 2.00 g |
| TI weight (kg): | 0.022 kg |
| Memory slots: | 4 |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | ATX |
| Supported memory types: | DDR4 |
| Processor socket: | AM4 |
| Number of SATA connectors: | |
| Chipset: | AMD B |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Producer product name: | MPG B550 GAMING PLUS |
Aprašymas The MPG series brings out the advanced performance for gamers by allowing full expression in color with advanced RGB lighting control and synchronization. Experiment on another level of personalization with a front LED strip that provides convenient in-game and real-time notifications. With the MPG series, transform your equipment into the center of attention. Funkcijos Supports advanced processors with BIOS update Supports DDR4 memory Lightning-fast game experience Enhanced power design Premium thermal solution High-performance system for a non-stop gaming experience Pre-installed I/O shielding for better EMI protection and more convenience for installation Flash BIOS button with optmized Clear CMOS function |
| Gross depth (mm): | 342.00 mm |
| Gross height (mm): | 84.00 mm |
| Gross weight: | 2.20 kg |
| Gross width (mm): | 268.00 mm |
| Net weight: | 0.70 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 1800.00 g |
| Plastic (No PET): | 400.00 g |
| Tare weight (kg): | 1.50 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | No |
| PET: | 2.00 g |
| TI weight (kg): | 0.022 kg |
| Memory slots: | 4 |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | ATX |
| Supported memory types: | DDR4 |
| Processor socket: | AM4 |
| Number of SATA connectors: | |
| Chipset: | AMD B |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Producer product name: | MPG B550 GAMING PLUS |
Aprašymas
The MPG series brings out the advanced performance for gamers by allowing full expression in color with advanced RGB lighting control and synchronization. Experiment on another level of personalization with a front LED strip that provides convenient in-game and real-time notifications. With the MPG series, transform your equipment into the center of attention.
Funkcijos
Supports advanced processors with BIOS update
Supports DDR4 memory
Lightning-fast game experience
Enhanced power design
Premium thermal solution
High-performance system for a non-stop gaming experience
Pre-installed I/O shielding for better EMI protection and more convenience for installation
Flash BIOS button with optmized Clear CMOS function