MSI MAG A750GL PCIE5 750W POWER SUPPLY
Gamintojas: MSI
Prekės kodas (MPN): MAG A750GL PCIE5
Prekės kodas (MPN): MAG A750GL PCIE5
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
84 mėn.
84 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 124,58 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | MSI MAG A750GL PCIE5 - power supply - 750 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 3.0/ EPS12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Gold |
| Weight: | 2.89 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Power capacity: | 750 Watt |
| Output current: | +3.3V - 20 A +5V - 20 A -12V - 0.3 |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX 2 x power 8 pin EPS12V with detachable 4 pin ATX1 |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas The MPG gaming power supply can support the NVIDIA GeForce RTX and AMD GPUs. Prepared for the highest of requirements, the MPG power supply's IO supports can support different and versatile ways of connection according to the power connector design of different graphics cards. Funkcijos ATX 3.0 compatible, native PCIe 5.0 connector Full modular design, flat cables 80 PLUS Gold certified for high efficiency Active PFC design, industrial-level protection with OVP, OCP, OPP, OTP, SCP, UVP 120 mm fluid dynamic bearing fan LLC Full Bridge Topology with DC-DC module design |
| Product description: | MSI MAG A750GL PCIE5 - power supply - 750 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 3.0/ EPS12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Gold |
| Weight: | 2.89 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Power capacity: | 750 Watt |
| Output current: | +3.3V - 20 A +5V - 20 A -12V - 0.3 |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX 2 x power 8 pin EPS12V with detachable 4 pin ATX1 |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas
The MPG gaming power supply can support the NVIDIA GeForce RTX and AMD GPUs. Prepared for the highest of requirements, the MPG power supply's IO supports can support different and versatile ways of connection according to the power connector design of different graphics cards.
Funkcijos
ATX 3.0 compatible, native PCIe 5.0 connector
Full modular design, flat cables
80 PLUS Gold certified for high efficiency
Active PFC design, industrial-level protection with OVP, OCP, OPP, OTP, SCP, UVP
120 mm fluid dynamic bearing fan
LLC Full Bridge Topology with DC-DC module design