MSI B760M GAMING PLUS WIFI Processor family Intel Processor socket LGA1700 DDR5 Supported hard disk drive interfaces SATA, M.2 Number of SATA connectors 4
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 37 vnt. 1-5 d.d. 37 / - vnt. | - | 169,54 € | |
| S2 | - / - | - | 169,81 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 100.00 mm |
| Gross height (mm): | 310.00 mm |
| Gross weight: | 2.40 kg |
| Gross width (mm): | 300.00 mm |
| Net weight: | 1.50 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 600.00 g |
| Plastic (No PET): | 300.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.90 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Palette Qty: | 93 pc(s) |
| Producer product name: | B760M GAMING PLUS WIFI |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Processor family: | Intel |
| Supported memory types: | DDR5 |
| Processor socket: | LGA1700 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas The MSI B760M GAMING PLUS WIFI motherboard is designed to cater to the needs of gamers and PC enthusiasts seeking high performance, reliability, and features. With support for DDR5 memory technology, users can experience fast data processing speeds, making this motherboard suitable for gaming, content creation, and multitasking. The inclusion of Bluetooth 5.3 and Wi-Fi 6E ensures that users have access to fast wireless connectivity options available, perfect for online gaming and quick file transfers. To meet the demands of high-performance components, the MSI B760M GAMING PLUS WIFI features a robust 12+1+1 Phase Power Design, providing precise power delivery and enhancing system stability. The motherboard's cooling solutions, including an Extended Heatsink Design and M.2 Shield FROZR, are meticulously crafted to keep temperatures in check, ensuring that performance remains consistent during intense gaming sessions. Additionally, the onboard MSI Audio Boost technology and high definition audio codec offer an immersive sound experience, elevating the overall gaming and multimedia experience. Funkcijos Supports DDR5 SDRAM with speeds up to 6800 MHz (O.C.) for superior system performance Bluetooth 5.3 and Wi-Fi 6E for high-speed wireless connectivity 12+1+1 Phase Power Design ensures stable and reliable power delivery Extended Heatsink Design and M.2 Shield FROZR for advanced cooling MSI Audio Boost delivers studio-grade sound quality |
| Gross depth (mm): | 100.00 mm |
| Gross height (mm): | 310.00 mm |
| Gross weight: | 2.40 kg |
| Gross width (mm): | 300.00 mm |
| Net weight: | 1.50 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 600.00 g |
| Plastic (No PET): | 300.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.90 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Palette Qty: | 93 pc(s) |
| Producer product name: | B760M GAMING PLUS WIFI |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Processor family: | Intel |
| Supported memory types: | DDR5 |
| Processor socket: | LGA1700 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas
The MSI B760M GAMING PLUS WIFI motherboard is designed to cater to the needs of gamers and PC enthusiasts seeking high performance, reliability, and features. With support for DDR5 memory technology, users can experience fast data processing speeds, making this motherboard suitable for gaming, content creation, and multitasking. The inclusion of Bluetooth 5.3 and Wi-Fi 6E ensures that users have access to fast wireless connectivity options available, perfect for online gaming and quick file transfers.
To meet the demands of high-performance components, the MSI B760M GAMING PLUS WIFI features a robust 12+1+1 Phase Power Design, providing precise power delivery and enhancing system stability. The motherboard's cooling solutions, including an Extended Heatsink Design and M.2 Shield FROZR, are meticulously crafted to keep temperatures in check, ensuring that performance remains consistent during intense gaming sessions. Additionally, the onboard MSI Audio Boost technology and high definition audio codec offer an immersive sound experience, elevating the overall gaming and multimedia experience.
Funkcijos
Supports DDR5 SDRAM with speeds up to 6800 MHz (O.C.) for superior system performance
Bluetooth 5.3 and Wi-Fi 6E for high-speed wireless connectivity
12+1+1 Phase Power Design ensures stable and reliable power delivery
Extended Heatsink Design and M.2 Shield FROZR for advanced cooling
MSI Audio Boost delivers studio-grade sound quality