MSI B760 GAMING PLUS WIFI DDR4 | Processor family Intel | Processor socket LGA1700 | DDR4 | Supported hard disk drive interfaces SATA, M.2 | Number of SATA connectors 4
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | - | 168,12 € | |
| S2 | - / - | - | 168,39 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 60.00 mm |
| Gross height (mm): | 260.00 mm |
| Gross weight: | 0.75 kg |
| Gross width (mm): | 260.00 mm |
| Net weight: | 0.55 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 160.00 g |
| Plastic (No PET): | 40.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.20 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Producer: | MSI |
| Palette Qty: | 213 pc(s) |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Processor family: | Intel |
| Supported memory types: | DDR4 |
| Processor socket: | LGA1700 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| Producer product name: | B760 GAMING PLUS WIFI DDR4 |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas Experience the next level of gaming and productivity with the MSI B760 GAMING PLUS WIFI DDR4 motherboard. Designed for enthusiasts, it supports the 12th, 13th, and 14th Generation Intel Core processors, ensuring advanced performance for any task. High-definition audio with Realtek ALC897 codec, combined with an 8-channel audio system, brings your games and media to life with crystal-clear sound. The motherboard is built for future-proofing, with PCIe 4.0 x16 slots for high-speed components and DDR4 support for up to 5333 MHz (O.C.), allowing you to push your system to its limits. Networking is a breeze with 2.5 Gigabit Ethernet and Wi-Fi 6E, offering fast and reliable connections for online gaming and streaming. Additionally, a variety of USB ports, including USB-C 3.2 Gen 2, ensures compatibility with a wide range of devices. With MSI's commitment to quality, the B760 GAMING PLUS WIFI DDR4 is the perfect foundation for building a powerful PC. Funkcijos Supports 12th/13th and 14th Generation Intel Core processors for advanced performance High-speed networking with 2.5 Gigabit Ethernet and Wi-Fi 6E for seamless online gaming and streaming Multiple USB ports including USB-C 3.2 Gen 2 for fast data transfer and charging DIY-friendly design with MSI's extended heatsink and M.2 Shield FROZR for easy assembly and effective cooling Enhanced durability with MSI Steel Armor protecting VGA cards against bending and EMI |
| Gross depth (mm): | 60.00 mm |
| Gross height (mm): | 260.00 mm |
| Gross weight: | 0.75 kg |
| Gross width (mm): | 260.00 mm |
| Net weight: | 0.55 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 160.00 g |
| Plastic (No PET): | 40.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.20 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Producer: | MSI |
| Palette Qty: | 213 pc(s) |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Processor family: | Intel |
| Supported memory types: | DDR4 |
| Processor socket: | LGA1700 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| Producer product name: | B760 GAMING PLUS WIFI DDR4 |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas
Experience the next level of gaming and productivity with the MSI B760 GAMING PLUS WIFI DDR4 motherboard. Designed for enthusiasts, it supports the 12th, 13th, and 14th Generation Intel Core processors, ensuring advanced performance for any task. High-definition audio with Realtek ALC897 codec, combined with an 8-channel audio system, brings your games and media to life with crystal-clear sound. The motherboard is built for future-proofing, with PCIe 4.0 x16 slots for high-speed components and DDR4 support for up to 5333 MHz (O.C.), allowing you to push your system to its limits. Networking is a breeze with 2.5 Gigabit Ethernet and Wi-Fi 6E, offering fast and reliable connections for online gaming and streaming. Additionally, a variety of USB ports, including USB-C 3.2 Gen 2, ensures compatibility with a wide range of devices. With MSI's commitment to quality, the B760 GAMING PLUS WIFI DDR4 is the perfect foundation for building a powerful PC.
Funkcijos
Supports 12th/13th and 14th Generation Intel Core processors for advanced performance
High-speed networking with 2.5 Gigabit Ethernet and Wi-Fi 6E for seamless online gaming and streaming
Multiple USB ports including USB-C 3.2 Gen 2 for fast data transfer and charging
DIY-friendly design with MSI's extended heatsink and M.2 Shield FROZR for easy assembly and effective cooling
Enhanced durability with MSI Steel Armor protecting VGA cards against bending and EMI