MSI B550M PRO-VDH AM4 mATX MB
Gamintojas: MSI
Prekės kodas (MPN): B550M PRO-VDH
Prekės kodas (MPN): B550M PRO-VDH
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 107,53 € | |
| S1 | - / - | - | 107,37 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | MSI B550M PRO-VDH - motherboard - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 |
| Product type: | Motherboard - micro ATX |
| Chipset type: | AMD B550 |
| Processor socket: | 1 x Socket AM4 |
| Compatible processors: | Ryzen (supports 3rd Generation Ryzen and New Generation Ryzen with Radeon Graphics) |
| Max ram size: | 128 GB |
| Ram supported: | 4 DIMM slots - DDR4, non-ECC, ECC, unbuffered |
| Storage ports: | 4 x SATA-600 (RAID), 2 x M.2 |
| Usb / firewire ports: | 4 x USB 3.2 Gen 1 + 2 x USB 2.0 + (1 x USB-C Gen 1 + 2 x USB 3.2 Gen 1 + 4 x USB 2.0 via headers) |
| Max allocated ram size: | 16 GB |
| Audio: | HD Audio (8-channel) |
| Lan: | Gigabit Ethernet |
Aprašymas The PRO series helps users work smarter by delivering an efficient and productive experience. Featuring stable functionality and high-quality assembly, PRO series motherboards provide not only optimized professional workflows but also less troubleshooting and longevity. Funkcijos Supports DDR4 memory, up to 4400(OC) MHz Lightning-fast experience: PCIe 4.0, Lightning Gen4 x4 M.2 with M.2 Shield Frozr Premium thermal solution: 7W/mK pad, additional choke thermal pad and M.2 Shield Frozr are built for high-performance system and non-stop works Powerful design: Core Boost, digital PWM IC, 2 oz. thickened copper PCB, Creator Genie, DDR4 Boost Audio Boost: reward your ears with studio-grade sound quality |
| Product description: | MSI B550M PRO-VDH - motherboard - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 |
| Product type: | Motherboard - micro ATX |
| Chipset type: | AMD B550 |
| Processor socket: | 1 x Socket AM4 |
| Compatible processors: | Ryzen (supports 3rd Generation Ryzen and New Generation Ryzen with Radeon Graphics) |
| Max ram size: | 128 GB |
| Ram supported: | 4 DIMM slots - DDR4, non-ECC, ECC, unbuffered |
| Storage ports: | 4 x SATA-600 (RAID), 2 x M.2 |
| Usb / firewire ports: | 4 x USB 3.2 Gen 1 + 2 x USB 2.0 + (1 x USB-C Gen 1 + 2 x USB 3.2 Gen 1 + 4 x USB 2.0 via headers) |
| Max allocated ram size: | 16 GB |
| Audio: | HD Audio (8-channel) |
| Lan: | Gigabit Ethernet |
Aprašymas
The PRO series helps users work smarter by delivering an efficient and productive experience. Featuring stable functionality and high-quality assembly, PRO series motherboards provide not only optimized professional workflows but also less troubleshooting and longevity.
Funkcijos
Supports DDR4 memory, up to 4400(OC) MHz
Lightning-fast experience: PCIe 4.0, Lightning Gen4 x4 M.2 with M.2 Shield Frozr
Premium thermal solution: 7W/mK pad, additional choke thermal pad and M.2 Shield Frozr are built for high-performance system and non-stop works
Powerful design: Core Boost, digital PWM IC, 2 oz. thickened copper PCB, Creator Genie, DDR4 Boost
Audio Boost: reward your ears with studio-grade sound quality