MSI B550-A PRO Processor family AMD, Processor socket AM4, DDR4 DIMM, Memory slots 4, Supported hard disk drive interfaces SATA, M.2, Number of SATA connectors 6, Chipset AMD B550, ATX
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 15 vnt. 1-5 d.d. 15 / - vnt. | - | 135,62 € | |
| S2 | - / - | - | 135,84 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 352.00 mm |
| Gross height (mm): | 53.00 mm |
| Gross weight: | 1.40 kg |
| Gross width (mm): | 452.00 mm |
| Net weight: | 1.20 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 180.00 g |
| Plastic (No PET): | 20.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.20 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Memory slots: | 4 |
| Chipset: | AMD B550 |
| Producer product name: | B550-A PRO |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | ATX |
| Supported memory types: | DDR4 DIMM |
| Processor socket: | AM4 |
| Number of SATA connectors: | 6 |
| I/O ports: | |
| Form factor: |
Aprašymas MSI B550-A motherboard helps users work smarter by delivering an efficient and productive experience. Featuring stable functionality and high-quality assembly, PRO series motherboards provide not only optimized professional workflows but also less troubleshooting and longevity. Funkcijos Support for 3rd Gen AMD Ryzen processors and future AMD Ryzen processors with BIOS update Supports DDR4 memory, up to 4400 (OC) MHz Lightning-fast experience: PCIe 4.0, Lightning Gen 4 x4 M.2 with M.2 Shield Frozr, AMD Turbo USB 3.2 Gen 2 Premium thermal solution: extended heatsink design with additional choke thermal pad and 7W/mK pad, and M.2 Shield Frozr are built for high-performance system and non-stop works Powerful design: Core Boost, Digital PWM IC, 2oz thickened copper PCB, Creator Genie, DDR4 Boost Audio Boost: reward your ears with studio-grade sound quality Multi-GPU: with steel armor PCIe slots Supports 2-way AMD CrossFire |
| Gross depth (mm): | 352.00 mm |
| Gross height (mm): | 53.00 mm |
| Gross weight: | 1.40 kg |
| Gross width (mm): | 452.00 mm |
| Net weight: | 1.20 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 180.00 g |
| Plastic (No PET): | 20.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.20 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Memory slots: | 4 |
| Chipset: | AMD B550 |
| Producer product name: | B550-A PRO |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | ATX |
| Supported memory types: | DDR4 DIMM |
| Processor socket: | AM4 |
| Number of SATA connectors: | 6 |
| I/O ports: | |
| Form factor: |
Aprašymas
MSI B550-A motherboard helps users work smarter by delivering an efficient and productive experience. Featuring stable functionality and high-quality assembly, PRO series motherboards provide not only optimized professional workflows but also less troubleshooting and longevity.
Funkcijos
Support for 3rd Gen AMD Ryzen processors and future AMD Ryzen processors with BIOS update
Supports DDR4 memory, up to 4400 (OC) MHz
Lightning-fast experience: PCIe 4.0, Lightning Gen 4 x4 M.2 with M.2 Shield Frozr, AMD Turbo USB 3.2 Gen 2
Premium thermal solution: extended heatsink design with additional choke thermal pad and 7W/mK pad, and M.2 Shield Frozr are built for high-performance system and non-stop works
Powerful design: Core Boost, Digital PWM IC, 2oz thickened copper PCB, Creator Genie, DDR4 Boost
Audio Boost: reward your ears with studio-grade sound quality
Multi-GPU: with steel armor PCIe slots
Supports 2-way AMD CrossFire