MSI PRO Z790-P WIFI Processor family Intel, Processor socket LGA1700, DDR5 DIMM, Memory slots 4, Supported hard disk drive interfaces SATA, M.2, Number of SATA connectors 6, Chipset Intel Z790, ATX
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 5 vnt. 1-5 d.d. 5 / - vnt. | 226,04 € | ||
| S2 | 7 vnt. 1-5 d.d. 7 / - vnt. |
226,40 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 269 mm |
| Gross height (mm): | 346 mm |
| Gross weight: | 1.64 kg |
| Gross width (mm): | 65 mm |
| Net weight: | 0.97 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 600.00 g |
| Plastic (No PET): | 75.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.68 kg |
| TI weight (kg): | 0.05 kg |
| Volume (m3): | 0.00604981 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | No |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Warranty: | 24 month(s) |
| Memory slots: | 4 |
| Chipset: | Intel Z790 |
| Producer product name: | PRO Z790-P WIFI |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Processor family: | Intel |
| Motherboard form factor: | ATX |
| Supported memory types: | DDR5 DIMM |
| Processor socket: | LGA1700 |
| Number of SATA connectors: | 6 |
| I/O ports: | |
| Form factor: | |
| Gross depth master carton: | 600 mm |
| Gross width master carton: | 540 mm |
| Gross height master carton: | 290 mm |
| Net weight master carton: | 14 kg |
| Tare weight master carton: | 1.597 kg |
Aprašymas PRO Z790-P WIFI is designed with tons of flexible tools and convenient Wi-Fi solution with DDR5 memory version. Funkcijos Enhanced power design - 14+1+1 DRPS with 55A DrMOS, dual 8-pin CPU power connectors, Core Boost, Memory Boost Premium thermal solution - extended heatsink, MOSFET thermal pads rated for 7W/mK, additional choke thermal pads and M.2 shield Frozr are built for high performance system and non-stop gaming experience High quality PCB - 6-layer PCB made by 2oz thickened copper and server grade level material Lightning fast game experience - PCIe 5.0 slot, lightning Gen 4 x4 M.2, USB 3.2 Gen 2x2 Intel Turbo USB 3.2 Gen 2 - powered by Intel USB 3.2 Gen2 controller, Turbo USB ensures an uninterrupted connection with more stability and fastest USB speeds 2.5G LAN with Wi-Fi 6E solution - upgraded network solution for professional and multimedia use, delivers a secure, stable and fast network connection Audio Boost - reward your ears with studio grade sound quality for the most immersive gaming experience |
| Gross depth (mm): | 269 mm |
| Gross height (mm): | 346 mm |
| Gross weight: | 1.64 kg |
| Gross width (mm): | 65 mm |
| Net weight: | 0.97 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 600.00 g |
| Plastic (No PET): | 75.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.68 kg |
| TI weight (kg): | 0.05 kg |
| Volume (m3): | 0.00604981 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | No |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Warranty: | 24 month(s) |
| Memory slots: | 4 |
| Chipset: | Intel Z790 |
| Producer product name: | PRO Z790-P WIFI |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Processor family: | Intel |
| Motherboard form factor: | ATX |
| Supported memory types: | DDR5 DIMM |
| Processor socket: | LGA1700 |
| Number of SATA connectors: | 6 |
| I/O ports: | |
| Form factor: | |
| Gross depth master carton: | 600 mm |
| Gross width master carton: | 540 mm |
| Gross height master carton: | 290 mm |
| Net weight master carton: | 14 kg |
| Tare weight master carton: | 1.597 kg |
Aprašymas
PRO Z790-P WIFI is designed with tons of flexible tools and convenient Wi-Fi solution with DDR5 memory version.
Funkcijos
Enhanced power design - 14+1+1 DRPS with 55A DrMOS, dual 8-pin CPU power connectors, Core Boost, Memory Boost
Premium thermal solution - extended heatsink, MOSFET thermal pads rated for 7W/mK, additional choke thermal pads and M.2 shield Frozr are built for high performance system and non-stop gaming experience
High quality PCB - 6-layer PCB made by 2oz thickened copper and server grade level material
Lightning fast game experience - PCIe 5.0 slot, lightning Gen 4 x4 M.2, USB 3.2 Gen 2x2
Intel Turbo USB 3.2 Gen 2 - powered by Intel USB 3.2 Gen2 controller, Turbo USB ensures an uninterrupted connection with more stability and fastest USB speeds
2.5G LAN with Wi-Fi 6E solution - upgraded network solution for professional and multimedia use, delivers a secure, stable and fast network connection
Audio Boost - reward your ears with studio grade sound quality for the most immersive gaming experience