Mikrotik Wired Ethernet Router RB1100x4, 1U Rackmount, Quad core 1.4GHz CPU, 1 GB RAM, 128 MB, 13xGigabit LAN, 1xSerial console port RS232, PCB Temperature and Voltage Monitor, IP20, RouterOS L6 | Wir
Gamintojas: MikroTik
Prekės kodas (MPN): RB1100x4
Prekės kodas (MPN): RB1100x4
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | 298,71 € | ||
| S2 | 2 vnt. 1-5 d.d. 2 / - vnt. |
357,87 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Warranty: | 12 month(s) |
| Gross weight: | 1.84 kg |
| Net weight: | 1.52 kg |
| Switch type: | Web Management |
| Power supply type: | Dual Redundant |
| Form factor: | Rack mountable |
| Software type: | RouterOS (level 6) |
| Internal memory: | 1 GB |
| Producer product name: | RB1100AHx4 |
| WEEE tax: | Yes |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Volume (m3): | 0.0061617 m³ |
| Tare weight (kg): | 0.32 kg |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Gross depth (mm): | 470 mm |
| Gross width (mm): | 230.00 mm |
| Gross height (mm): | 57 mm |
| Paper/Pasteboard: | 288 g |
| Embeeded battery: | No |
| Plastic (No PET): | 32 g |
| Producer product family: | Wired Ethernet Router |
| Processor model: | AL21400 |
| Processor frequency: | 1400 MHz |
| Voltage: | (PoE in input Voltage) 20-57 V |
| Processor cores: | 4 |
| Wi-Fi: | No |
| PoE in: | 802.3af/at |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 13 |
| Wi-Fi band: | No Wi-Fi |
| Certification: | CE, EAC, ROHS |
| Dimensions (WxDxH): | 443x148x44 mm |
| Internal memory: | 1000 MB |
| Power consumption (max): | 20 W |
| Storage capacity: | 128 MB |
| Operating temperature (T-T): | -40°C to 70°C °C |
| Memory type: | NAND |
| Ethernet LAN data rates: | 10/100/1000 Mbit/s |
| Mesh Support: | No |
| Mobile Broadband: | No mobile broadband |
| MU-MiMO: | No |
| Antennas quantity: | No antenna |
| Palette Qty: | 140 pc(s) |
| Producer: | MikroTik |
Aprašymas The RB1100AHx4 series of devices uses a new quad core Cortex A15 chip from Annapurna labs, an Amazon company. The chip is clocked at 1.4 GHz, for a maximum throughput of up to 7.5 Gbit. Funkcijos Cortex-A15 processor with 1.4 GHz clock speed 1 GB of RAM for efficient processing Operating temperature range from -40°C to 70°C 13-port integrated switch for versatile connectivity Supports power over Ethernet for enhanced versatility |
| Warranty: | 12 month(s) |
| Gross weight: | 1.84 kg |
| Net weight: | 1.52 kg |
| Switch type: | Web Management |
| Power supply type: | Dual Redundant |
| Form factor: | Rack mountable |
| Software type: | RouterOS (level 6) |
| Internal memory: | 1 GB |
| Producer product name: | RB1100AHx4 |
| WEEE tax: | Yes |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Volume (m3): | 0.0061617 m³ |
| Tare weight (kg): | 0.32 kg |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Gross depth (mm): | 470 mm |
| Gross width (mm): | 230.00 mm |
| Gross height (mm): | 57 mm |
| Paper/Pasteboard: | 288 g |
| Embeeded battery: | No |
| Plastic (No PET): | 32 g |
| Producer product family: | Wired Ethernet Router |
| Processor model: | AL21400 |
| Processor frequency: | 1400 MHz |
| Voltage: | (PoE in input Voltage) 20-57 V |
| Processor cores: | 4 |
| Wi-Fi: | No |
| PoE in: | 802.3af/at |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 13 |
| Wi-Fi band: | No Wi-Fi |
| Certification: | CE, EAC, ROHS |
| Dimensions (WxDxH): | 443x148x44 mm |
| Internal memory: | 1000 MB |
| Power consumption (max): | 20 W |
| Storage capacity: | 128 MB |
| Operating temperature (T-T): | -40°C to 70°C °C |
| Memory type: | NAND |
| Ethernet LAN data rates: | 10/100/1000 Mbit/s |
| Mesh Support: | No |
| Mobile Broadband: | No mobile broadband |
| MU-MiMO: | No |
| Antennas quantity: | No antenna |
| Palette Qty: | 140 pc(s) |
| Producer: | MikroTik |
Aprašymas
The RB1100AHx4 series of devices uses a new quad core Cortex A15 chip from Annapurna labs, an Amazon company. The chip is clocked at 1.4 GHz, for a maximum throughput of up to 7.5 Gbit.
Funkcijos
Cortex-A15 processor with 1.4 GHz clock speed
1 GB of RAM for efficient processing
Operating temperature range from -40°C to 70°C
13-port integrated switch for versatile connectivity
Supports power over Ethernet for enhanced versatility