MIKROTIK wAPR-2nD&EC200A-EU wAP LTE Kit
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): WAPR-2ND&EC200A
Prekės kodas (MPN): WAPR-2ND&EC200A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 7 vnt. 1-5 d.d. 7 / - vnt. | - | 116,62 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | MikroTik - LTE kit - radio access point - LTE, Wi-Fi |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Desktop / ceiling mountable - outdoor |
| Localisation: | Europe |
| Processor: | QCA9531 - 650 MHz |
| Ram: | 64 MB |
| Flash memory: | 16 MB |
| Data link protocol: | LTE, IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, Ethernet, Fast Ethernet |
| Frequency band: | 2.4 GHz |
| Mobile broadband access: | Yes |
| Generation: | 4G, 2G, 3G |
| Mobile communication protocol: | GSM, WCDMA, FDD LTE, TDD LTE |
| Included accessories: | Power adapter, K-52 fastening set, K-50 locking set, desktop stand, mounting plate, ceiling mount bracket, |
| Power over ethernet (poe) suppor: | Passive PoE |
| Power: | DC 9 - 30 V |
Aprašymas The MikroTik WAPR-2ND is designed for harsh environments, featuring a ruggedized design suitable for outdoor placement. It operates at a wide temperature range from -40°C to 60°C, ensuring reliable performance in various conditions. The built-in 2 dBi internal antenna enhances connectivity, while the device supports multiple cellular protocols, including GSM, WCDMA, and LTE, allowing users to maintain a stable mobile broadband experience across 2G, 3G, and 4G networks. This wireless access point is equipped with three external power adapter options and 64 MB of RAM, driven by a 650 MHz processor to provide efficient performance. With its ability to connect via wireless and wired technologies, along with an RJ-45 connector, the MikroTik WAPR-2ND fits into any networking setup. Its compliance with standards such as RoHS and IP54 signifies its robust design and commitment to quality. Funkcijos Ruggedized design suitable for outdoor use Wide operating temperature range from -40°C to 60°C Supports multiple cellular protocols for versatile connectivity Includes 2 dBi internal antenna for improved signal strength Compliant with various standards for durability and safety |
| Product description: | MikroTik - LTE kit - radio access point - LTE, Wi-Fi |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Desktop / ceiling mountable - outdoor |
| Localisation: | Europe |
| Processor: | QCA9531 - 650 MHz |
| Ram: | 64 MB |
| Flash memory: | 16 MB |
| Data link protocol: | LTE, IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, Ethernet, Fast Ethernet |
| Frequency band: | 2.4 GHz |
| Mobile broadband access: | Yes |
| Generation: | 4G, 2G, 3G |
| Mobile communication protocol: | GSM, WCDMA, FDD LTE, TDD LTE |
| Included accessories: | Power adapter, K-52 fastening set, K-50 locking set, desktop stand, mounting plate, ceiling mount bracket, |
| Power over ethernet (poe) suppor: | Passive PoE |
| Power: | DC 9 - 30 V |
Aprašymas
The MikroTik WAPR-2ND is designed for harsh environments, featuring a ruggedized design suitable for outdoor placement. It operates at a wide temperature range from -40°C to 60°C, ensuring reliable performance in various conditions. The built-in 2 dBi internal antenna enhances connectivity, while the device supports multiple cellular protocols, including GSM, WCDMA, and LTE, allowing users to maintain a stable mobile broadband experience across 2G, 3G, and 4G networks. This wireless access point is equipped with three external power adapter options and 64 MB of RAM, driven by a 650 MHz processor to provide efficient performance. With its ability to connect via wireless and wired technologies, along with an RJ-45 connector, the MikroTik WAPR-2ND fits into any networking setup. Its compliance with standards such as RoHS and IP54 signifies its robust design and commitment to quality.
Funkcijos
Ruggedized design suitable for outdoor use
Wide operating temperature range from -40°C to 60°C
Supports multiple cellular protocols for versatile connectivity
Includes 2 dBi internal antenna for improved signal strength
Compliant with various standards for durability and safety