MIKROTIK RBSXTG-5HPacD-SA SXT SA5 ac CPE
Gamintojas: MIKROTIK
Prekės kodas (MPN): RBSXTG-5HPACD-SA
Prekės kodas (MPN): RBSXTG-5HPACD-SA
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 2 vnt. 1-5 d.d. 2 / - vnt. | - | 138,02 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | MikroTik SXT SA5 ac - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External |
| Processor: | 1 x QCA9557 - 720 GHz |
| Ram: | 128 MB |
| Flash memory: | 128 MB |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 5 GHz |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Power: | DC 12 - 57 V / PoE |
Aprašymas The new AC standard is here, with up to 866Mbit over the air datarate, 256-QAM modulation, and 80MHz channels. 802.11a/n/ac opens up new possibilities and speeds never possible before. The SXT ac is a new member in our 802.11ac product lineup, currently two models are available — with regular 28 degree antenna, and the SA model with a 90 wide beam - width sector antenna. Also support 802.11a/n standard, Nstreme and Nv2 protocols and are compatible with all legacy RouterBOARD devices. Both devices come with Gigabit Ethernet. New products are backwards compatible - for example, you can replace your 5GHz 802.11a/n legacy Access Point with new 802.11ac product and your existing customers will still be able to connect to it. |
| Product description: | MikroTik SXT SA5 ac - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External |
| Processor: | 1 x QCA9557 - 720 GHz |
| Ram: | 128 MB |
| Flash memory: | 128 MB |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 5 GHz |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Power: | DC 12 - 57 V / PoE |
Aprašymas
The new AC standard is here, with up to 866Mbit over the air datarate, 256-QAM modulation, and 80MHz channels. 802.11a/n/ac opens up new possibilities and speeds never possible before.
The SXT ac is a new member in our 802.11ac product lineup, currently two models are available — with regular 28 degree antenna, and the SA model with a 90 wide beam - width sector antenna. Also support 802.11a/n standard, Nstreme and Nv2 protocols and are compatible with all legacy RouterBOARD devices. Both devices come with Gigabit Ethernet.
New products are backwards compatible - for example, you can replace your 5GHz 802.11a/n legacy Access Point with new 802.11ac product and your existing customers will still be able to connect to it.