MIKROTIK RBMetalG-52SHPacn Metal 52 AP
Gamintojas: MIKROTIK
Prekės kodas (MPN): RBMETALG-52SHPACN
Prekės kodas (MPN): RBMETALG-52SHPACN
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 2 vnt. 1-5 d.d. 2 / - vnt. | - | 132,26 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | MikroTik Metal 52 ac - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External |
| Localisation: | Worldwide |
| Processor: | QCA9556 - 720 MHz |
| Ram: | 64 MB |
| Flash memory: | 16 MB |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Power: | DC 10 - 30 V |
| Dimensions (wxdxh): | 21.5 cm x 6 cm x 3.8 cm |
| Weight: | 300 g |
Aprašymas The MikroTik Metal 52 ac is designed for a variety of outdoor networking environments with its robust weatherproof exterior. Operating efficiently in temperatures from -40 °C to 70 °C, it ensures reliable connectivity in extreme conditions. With wireless capabilities, this model supports protocols including IEEE 802.11ac, allowing for high-speed Internet access across various devices. The integrated Power over Ethernet (PoE) support simplifies installation by reducing cable clutter, while the versatile connectivity options make it adaptable to different network setups. Funkcijos With 802.11ac support, a Gigabit Ethernet port and a selectable wireless band The Gigabit port will help you utilize the full benefit of 802.11ac high speed wireless The Metal 52 ac supports 2.4 GHz, 5 GHz and all the legacy wireless modes as well |
| Product description: | MikroTik Metal 52 ac - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External |
| Localisation: | Worldwide |
| Processor: | QCA9556 - 720 MHz |
| Ram: | 64 MB |
| Flash memory: | 16 MB |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Power: | DC 10 - 30 V |
| Dimensions (wxdxh): | 21.5 cm x 6 cm x 3.8 cm |
| Weight: | 300 g |
Aprašymas
The MikroTik Metal 52 ac is designed for a variety of outdoor networking environments with its robust weatherproof exterior. Operating efficiently in temperatures from -40 °C to 70 °C, it ensures reliable connectivity in extreme conditions. With wireless capabilities, this model supports protocols including IEEE 802.11ac, allowing for high-speed Internet access across various devices. The integrated Power over Ethernet (PoE) support simplifies installation by reducing cable clutter, while the versatile connectivity options make it adaptable to different network setups.
Funkcijos
With 802.11ac support, a Gigabit Ethernet port and a selectable wireless band
The Gigabit port will help you utilize the full benefit of 802.11ac high speed wireless
The Metal 52 ac supports 2.4 GHz, 5 GHz and all the legacy wireless modes as well