MikroTik RB962UiGS-5HacT2HnT hAP ac 802.11ac, 2.4/5.0, 10/100/1000 Mbit/s, Ethernet LAN (RJ-45) ports 5, MU-MiMO Yes, PoE in/out
Gamintojas: MikroTik
Prekės kodas (MPN): RB962UiGS-5HacT2HnT
Prekės kodas (MPN): RB962UiGS-5HacT2HnT
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | - | 122,69 € | |
| S2 | 6 vnt. 1-5 d.d. 6 / - vnt. |
- | 143,30 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Warranty: | 12 month(s) |
| Web-based management: | Yes |
| Wi-Fi: | Yes |
| Wi-Fi standards: | 802.11a/n/ac |
| Power over Ethernet (PoE): | Yes |
| Producer product family: | RB962UiGS-5HacT2HnT |
| USB port: | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 5 |
| Frequency band: | 2.4/5.0 |
| Flash memory: | 16 MB |
| Wi-Fi data rate (max): | 1300 Mbit/s |
| Data transfer rate (max): | 1.3 Gbit/s |
| Net weight: | 0.24 kg |
| Gross weight: | 0.423 kg |
| WEEE tax: | Yes |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Tare weight (kg): | 0.183 kg |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Gross depth (mm): | 190.00 mm |
| Gross width (mm): | 140.00 mm |
| Gross height (mm): | 60.00 mm |
| Combined (paper): | 0 g |
| Paper/Pasteboard: | 165 g |
| Embeeded battery: | No |
| Ethernet LAN data rates: | 10/100/1000 Mbit/s |
| Producer product name: | hAP ac |
| Wi-Fi band: | 802.11ac |
| MU-MiMO: | Yes |
| POE: | PoE in/out |
| Plastic (No PET): | 18 g |
Aprašymas The hAP ac is their most universal home or office wireless device. It is a dual band device with Gigabit ports that allow the full advantages of 802.11ac technology speed, while maintaining compatibility with legacy devices in 2 GHz 802.11 b/g/n and 5 GHz a/n modes. The omnidirectional antennas allow to mount the hAP ac in any location, and the high power transmitter will ensure good coverage for the mobile devices in your home, office or public location. Other helpful features include a USB port for attaching extra storage or a 3G/4G modem, PoE output on the last Ethernet port, to power other RouterBOARD devices without needing an extra power adapter and a SFP cage, for connecting active or passive optical network modules. |
| Warranty: | 12 month(s) |
| Web-based management: | Yes |
| Wi-Fi: | Yes |
| Wi-Fi standards: | 802.11a/n/ac |
| Power over Ethernet (PoE): | Yes |
| Producer product family: | RB962UiGS-5HacT2HnT |
| USB port: | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 5 |
| Frequency band: | 2.4/5.0 |
| Flash memory: | 16 MB |
| Wi-Fi data rate (max): | 1300 Mbit/s |
| Data transfer rate (max): | 1.3 Gbit/s |
| Net weight: | 0.24 kg |
| Gross weight: | 0.423 kg |
| WEEE tax: | Yes |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Tare weight (kg): | 0.183 kg |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Gross depth (mm): | 190.00 mm |
| Gross width (mm): | 140.00 mm |
| Gross height (mm): | 60.00 mm |
| Combined (paper): | 0 g |
| Paper/Pasteboard: | 165 g |
| Embeeded battery: | No |
| Ethernet LAN data rates: | 10/100/1000 Mbit/s |
| Producer product name: | hAP ac |
| Wi-Fi band: | 802.11ac |
| MU-MiMO: | Yes |
| POE: | PoE in/out |
| Plastic (No PET): | 18 g |
Aprašymas
The hAP ac is their most universal home or office wireless device. It is a dual band device with Gigabit ports that allow the full advantages of 802.11ac technology speed, while maintaining compatibility with legacy devices in 2 GHz 802.11 b/g/n and 5 GHz a/n modes. The omnidirectional antennas allow to mount the hAP ac in any location, and the high power transmitter will ensure good coverage for the mobile devices in your home, office or public location. Other helpful features include a USB port for attaching extra storage or a 3G/4G modem, PoE output on the last Ethernet port, to power other RouterBOARD devices without needing an extra power adapter and a SFP cage, for connecting active or passive optical network modules.