MIKROTIK RB960PGS-PB PowerBox Pro L4 1
Gamintojas: MIKROTIK
Prekės kodas (MPN): RB960PGS-PB
Prekės kodas (MPN): RB960PGS-PB
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 3 vnt. 1-5 d.d. 3 / - vnt. | - | 128,73 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | MikroTik RouterBOARD PowerBox Pro - router - DIN rail mountable |
| Device type: | Router |
| Enclosure type: | DIN rail mountable |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Features: | Power over Ethernet (PoE) |
| Compliant standards: | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Power: | DC 12 - 57 V |
| Dimensions (wxdxh): | 12.5 cm x 5.2 cm x 22.5 cm |
Aprašymas The PowerBox Pro is an outdoor five gigabit Ethernet port router with PoE output on four ports. Since the device has a waterproof outdoor case, you can mount it on a tower, or in other outdoor locations. It also supports passive PoE input and passive or 802.3af/at PoE output. Ethernet ports 2-5 can power other PoE capable devices with the same voltage as applied to the unit. Less power adapters and cables to worry about! The device has a SFP port for adding optical fiber connectivity. It is affordable, small and easy to use, but at the same time comes with a very powerful 800 MHz CPU, capable of all the advanced configurations. Funkcijos Wide operating temperature range from -40°C to 70°C Five Ethernet ports and one SFP port for flexible connectivity Power over Ethernet feature simplifies installation Efficient 800 MHz processor with 128 MB RAM DIN rail mountable design for easy installation |
| Product description: | MikroTik RouterBOARD PowerBox Pro - router - DIN rail mountable |
| Device type: | Router |
| Enclosure type: | DIN rail mountable |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Features: | Power over Ethernet (PoE) |
| Compliant standards: | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Power: | DC 12 - 57 V |
| Dimensions (wxdxh): | 12.5 cm x 5.2 cm x 22.5 cm |
Aprašymas
The PowerBox Pro is an outdoor five gigabit Ethernet port router with PoE output on four ports. Since the device has a waterproof outdoor case, you can mount it on a tower, or in other outdoor locations. It also supports passive PoE input and passive or 802.3af/at PoE output. Ethernet ports 2-5 can power other PoE capable devices with the same voltage as applied to the unit. Less power adapters and cables to worry about! The device has a SFP port for adding optical fiber connectivity. It is affordable, small and easy to use, but at the same time comes with a very powerful 800 MHz CPU, capable of all the advanced configurations.
Funkcijos
Wide operating temperature range from -40°C to 70°C
Five Ethernet ports and one SFP port for flexible connectivity
Power over Ethernet feature simplifies installation
Efficient 800 MHz processor with 128 MB RAM
DIN rail mountable design for easy installation