MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN 802.11ac, 10/100/1000 Mbit/s, Ethernet LAN (RJ-45) ports 10, Mesh Support No, MU-MiMO Yes, No mobile broadband, 1
Gamintojas: MikroTik
Prekės kodas (MPN): RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN
Prekės kodas (MPN): RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 8 vnt. 2026-07-24 - / 8 vnt. | 284,71 € | ||
| S2 | - / - | 313,59 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Combined (paper): | 0 g |
| Gross depth (mm): | 270 mm |
| Gross height (mm): | 270 mm |
| Gross weight: | 1.49 kg |
| Gross width (mm): | 70 mm |
| Net weight: | 1.36 kg |
| Packing quantity: | 1 pc(s) |
| Tare weight (kg): | 0.13 kg |
| Volume (m3): | 0.005103 m³ |
| Ethernet LAN data rates: | 10/100/1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 10 |
| Wi-Fi band: | 802.11ac |
| Mesh Support: | No |
| Mobile Broadband: | No mobile broadband |
| MU-MiMO: | Yes |
| SFP+ ports quantity: | 1 |
| Software type: | RouterOS (level 5) |
| Producer product name: | RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN |
| TI weight (kg): | 0 kg |
| Embeeded battery: | No |
| Warranty: | 12 month(s) |
Aprašymas RB4011 series offer amazingly powerful routers with ten Gigabit ports, fast SFP+ interface and IPsec hardware acceleration for a great price! The unit is equipped with integrated RAM, can provide PoE output and comes with a compact and professional looking solid metal enclosure. RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN (WiFi model) is dual band, four chain unit with a high supported data rate. For legacy devices, the unit also has a dual chain wireless card installed in miniPCI-e slot. Funkcijos Fast SFP+ interface IPsec hardware acceleration Compact and professional looking solid metal enclosure High data rate Dual chain wireless card |
| Combined (paper): | 0 g |
| Gross depth (mm): | 270 mm |
| Gross height (mm): | 270 mm |
| Gross weight: | 1.49 kg |
| Gross width (mm): | 70 mm |
| Net weight: | 1.36 kg |
| Packing quantity: | 1 pc(s) |
| Tare weight (kg): | 0.13 kg |
| Volume (m3): | 0.005103 m³ |
| Ethernet LAN data rates: | 10/100/1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 10 |
| Wi-Fi band: | 802.11ac |
| Mesh Support: | No |
| Mobile Broadband: | No mobile broadband |
| MU-MiMO: | Yes |
| SFP+ ports quantity: | 1 |
| Software type: | RouterOS (level 5) |
| Producer product name: | RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN |
| TI weight (kg): | 0 kg |
| Embeeded battery: | No |
| Warranty: | 12 month(s) |
Aprašymas
RB4011 series offer amazingly powerful routers with ten Gigabit ports, fast SFP+ interface and IPsec hardware acceleration for a great price! The unit is equipped with integrated RAM, can provide PoE output and comes with a compact and professional looking solid metal enclosure.
RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN (WiFi model) is dual band, four chain unit with a high supported data rate. For legacy devices, the unit also has a dual chain wireless card installed in miniPCI-e slot.
Funkcijos
Fast SFP+ interface
IPsec hardware acceleration
Compact and professional looking solid metal enclosure
High data rate
Dual chain wireless card