MIKROTIK netPower 15FR Switch 16x RJ45
Gamintojas: MIKROTIK
Prekės kodas (MPN): CRS318-1FI-15FR-2S-OUT
Prekės kodas (MPN): CRS318-1FI-15FR-2S-OUT
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 1 vnt. 1-5 d.d. 1 / - vnt. | 183,47 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | MikroTik netPower 15FR - switch - 18 ports |
| Device type: | Switch - 18 ports |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Ports: | 15 x 10/100 (passive/reverse PoE) + 2 x SFP + 1 x 10/100 (PoE output) |
| Power over ethernet (poe): | PoE |
| Performance: | Non-blocking switching throughput: 3.6 Gbps Switching capacity: 7.2 Gb |
| Features: | Full duplex mode, temperature sensor, passive PoE supported, voltage monitoring, outdoor enclosure, GPEN |
| Power: | DC 18 - 57 V |
| Dimensions (wxdxh): | 21.2 cm x 7.1 cm x 30.4 cm |
Aprašymas With netPower 15FR switch you can forget about expensive GPON base stations and optical splitters. This switch is a part of the GPEN concept - aimed to bring the speed and versatility of fiber networking while using the advantages of Ethernet. It is an easy to deploy, low-cost way for any ISP to deliver the Internet to individual apartments. You don't have to worry about power options in the attic or the utility room - netPower 15FR has 15 reverse PoE ports. Depending on your setup, netPower can draw the necessary power even from a single client! Ethernet port 15 can power other PoE capable devices with the same voltage as applied to the unit. There are two SFP ports for fiber connectivity. The outdoor enclosure allows you to install this switch in all kinds of environments - from damp attics to elevator shafts and different poles with hose clamps. netPower 15FR - bringing the cost down and the speed up! |
| Product description: | MikroTik netPower 15FR - switch - 18 ports |
| Device type: | Switch - 18 ports |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Ports: | 15 x 10/100 (passive/reverse PoE) + 2 x SFP + 1 x 10/100 (PoE output) |
| Power over ethernet (poe): | PoE |
| Performance: | Non-blocking switching throughput: 3.6 Gbps Switching capacity: 7.2 Gb |
| Features: | Full duplex mode, temperature sensor, passive PoE supported, voltage monitoring, outdoor enclosure, GPEN |
| Power: | DC 18 - 57 V |
| Dimensions (wxdxh): | 21.2 cm x 7.1 cm x 30.4 cm |
Aprašymas
With netPower 15FR switch you can forget about expensive GPON base stations and optical splitters. This switch is a part of the GPEN concept - aimed to bring the speed and versatility of fiber networking while using the advantages of Ethernet. It is an easy to deploy, low-cost way for any ISP to deliver the Internet to individual apartments.
You don't have to worry about power options in the attic or the utility room - netPower 15FR has 15 reverse PoE ports. Depending on your setup, netPower can draw the necessary power even from a single client! Ethernet port 15 can power other PoE capable devices with the same voltage as applied to the unit.
There are two SFP ports for fiber connectivity. The outdoor enclosure allows you to install this switch in all kinds of environments - from damp attics to elevator shafts and different poles with hose clamps. netPower 15FR - bringing the cost down and the speed up!