MIKROTIK LHG-5AXD-XL LHG XL 5 AX
Gamintojas: MIKROTIK
Prekės kodas (MPN): LHG-5AXD-XL
Prekės kodas (MPN): LHG-5AXD-XL
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 1 vnt. 1-5 d.d. 1 / - vnt. | - | 138,38 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | MikroTik LHG series LHG XL 5 AX - wireless bridge - Wi-Fi 6 |
| Device type: | Wireless bridge |
| Form factor: | External |
| Processor: | 1 x ARM IPQ5010 - 800 MHz |
| Ram: | 256 MB |
| Flash memory: | 128 MB |
| Data link protocol: | IEEE 802.11a, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Frequency band: | 5 GHz |
| Included accessories: | Power adapter, K-LHG kit, PoE injector, 2 hose clamps |
| Power over ethernet (poe) suppor: | Passive PoE |
| Power: | 12 - 28 V |
| Dimensions (wxdxh): | 55 cm x 24.5 cm x 55 cm |
Aprašymas The MikroTik LHG XL 5 AX is designed for outdoor use, blending high performance and rugged features to cater to demanding networking needs. Equipped with a powerful 27 dBi internal antenna, this wireless bridge ensures a maximum range of 20 km in open space, ideal for extending connectivity across vast distances. The device supports advanced wireless protocols including IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), ensuring reliability and speed for various applications. Operating in extreme temperatures ranging from -40°C to 70°C, the MikroTik LHG XL 5 AX is built to endure harsh environments. With an installed RAM of 256 MB and flash memory of 128 MB, it offers robust processing capabilities driven by an 800 MHz ARM processor. Additionally, the secure WPA3 encryption algorithm enhances network security, making it suitable for both home and professional use. Funkcijos Rugged design suitable for outdoor environments Maximum range of 20 km in open space Supports IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) for improved performance Operates in extreme temperatures from -40°C to 70°C WPA3 encryption for enhanced security |
| Product description: | MikroTik LHG series LHG XL 5 AX - wireless bridge - Wi-Fi 6 |
| Device type: | Wireless bridge |
| Form factor: | External |
| Processor: | 1 x ARM IPQ5010 - 800 MHz |
| Ram: | 256 MB |
| Flash memory: | 128 MB |
| Data link protocol: | IEEE 802.11a, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Frequency band: | 5 GHz |
| Included accessories: | Power adapter, K-LHG kit, PoE injector, 2 hose clamps |
| Power over ethernet (poe) suppor: | Passive PoE |
| Power: | 12 - 28 V |
| Dimensions (wxdxh): | 55 cm x 24.5 cm x 55 cm |
Aprašymas
The MikroTik LHG XL 5 AX is designed for outdoor use, blending high performance and rugged features to cater to demanding networking needs. Equipped with a powerful 27 dBi internal antenna, this wireless bridge ensures a maximum range of 20 km in open space, ideal for extending connectivity across vast distances. The device supports advanced wireless protocols including IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), ensuring reliability and speed for various applications. Operating in extreme temperatures ranging from -40°C to 70°C, the MikroTik LHG XL 5 AX is built to endure harsh environments. With an installed RAM of 256 MB and flash memory of 128 MB, it offers robust processing capabilities driven by an 800 MHz ARM processor. Additionally, the secure WPA3 encryption algorithm enhances network security, making it suitable for both home and professional use.
Funkcijos
Rugged design suitable for outdoor environments
Maximum range of 20 km in open space
Supports IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) for improved performance
Operates in extreme temperatures from -40°C to 70°C
WPA3 encryption for enhanced security