MIKROTIK LHG 5 Integrated Antenna 3-Pack
Gamintojas: MIKROTIK
Prekės kodas (MPN): RBLHG5KIT
Prekės kodas (MPN): RBLHG5KIT
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 2 vnt. 1-5 d.d. 2 / - vnt. | 234,77 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | MikroTik LHG 5 - wireless router - Wi-Fi - pole-mountable |
| Device type: | Wireless router |
| Packaged quantity: | 3 (specifications are for single item) |
| Enclosure type: | Pole-mountable |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, IEEE 802.11a, IEEE 802.11n |
| Frequency band: | 5 GHz |
| Features: | PoE |
| Compliant standards: | IEEE 802.11a, IEEE 802.11n |
| Dimensions (wxdxh): | 39.1 cm x 22.2 cm x 39.1 cm |
| Weight: | 560 g |
| Localisation: | International |
Aprašymas The Light Head Grid (LHG) is a compact and light wireless device with an integrated grid antenna at a revolutionary price. It is perfect for point to point links or for use as a CPE at longer distances. The grid design ensures protection against wind, and the fact that the antenna element is built into the wireless unit means no loss on cables. The device comes disassembled for compact shipping, but is very easy to assemble and includes a simple to use grounding attachment point. The package also contains a small adapter for tilting the antenna five degrees from the original position. Funkcijos Compact and light wireless device with an integrated grid antenna Perfect for point to point links or for use as a CPE at longer distances The grid design ensures protection against wind, and the fact that the antenna element is built into the wireless unit means no loss on cables The package contains a small adapter for tilting the antenna five degrees from the original position |
| Product description: | MikroTik LHG 5 - wireless router - Wi-Fi - pole-mountable |
| Device type: | Wireless router |
| Packaged quantity: | 3 (specifications are for single item) |
| Enclosure type: | Pole-mountable |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, IEEE 802.11a, IEEE 802.11n |
| Frequency band: | 5 GHz |
| Features: | PoE |
| Compliant standards: | IEEE 802.11a, IEEE 802.11n |
| Dimensions (wxdxh): | 39.1 cm x 22.2 cm x 39.1 cm |
| Weight: | 560 g |
| Localisation: | International |
Aprašymas
The Light Head Grid (LHG) is a compact and light wireless device with an integrated grid antenna at a revolutionary price. It is perfect for point to point links or for use as a CPE at longer distances.
The grid design ensures protection against wind, and the fact that the antenna element is built into the wireless unit means no loss on cables.
The device comes disassembled for compact shipping, but is very easy to assemble and includes a simple to use grounding attachment point. The package also contains a small adapter for tilting the antenna five degrees from the original position.
Funkcijos
Compact and light wireless device with an integrated grid antenna
Perfect for point to point links or for use as a CPE at longer distances
The grid design ensures protection against wind, and the fact that the antenna element is built into the wireless unit means no loss on cables
The package contains a small adapter for tilting the antenna five degrees from the original position