MIKROTIK CRS328-24P-4S+RM PoE Switch 24x
Gamintojas: MIKROTIK
Prekės kodas (MPN): CRS328-24P-4S+RM
Prekės kodas (MPN): CRS328-24P-4S+RM
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 5 vnt. 1-5 d.d. 5 / - vnt. | 653,55 € | ||
| S1 | 14 vnt. 1-5 d.d. 14 / - vnt. |
555,27 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | MikroTik Cloud Router Switch CRS328-24P-4S+RM - switch - 28 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 28 ports - L3 - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 (PoE) + 4 x 10 Gigabit SFP+ |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 450 W |
| Performance: | Non-blocking switching capacity: 64 Gbps Switching capacity: 128 Gbps |
| Capacity: | Simultaneous VLANs: 4000 Jumbo frame size: 10218 |
| Remote management protocol: | SNMP |
| Features: | VLAN support, IGMP snooping, port mirroring, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid Spanning Tree Pro |
| Compliant standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.3af, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.3at |
| Power: | AC 120/230 V |
| Dimensions (wxdxh): | 44.3 cm x 30.5 cm x 4.4 cm |
Aprašymas CRS328-24P-4S+RM is a 28 independent port switch, it has 24 Gigabit Ethernet ports, which offer different power output options: Passive PoE, low voltage PoE, 802.3af/at with auto-sensing. PoE-Out is passed over mode B pins (4,5+)(7,8-). Funkcijos Provides 128 Gbps switching capacity with a non-blocking design Features 24 PoE capable ports for versatile power and data delivery Includes 4 SFP+ ports for high-speed 10 Gigabit connections Supports advanced network management capabilities including VLAN support and IGMP snooping Operates in wide temperature ranges from -20°C to 60°C for environmental resilience |
| Product description: | MikroTik Cloud Router Switch CRS328-24P-4S+RM - switch - 28 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 28 ports - L3 - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 (PoE) + 4 x 10 Gigabit SFP+ |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 450 W |
| Performance: | Non-blocking switching capacity: 64 Gbps Switching capacity: 128 Gbps |
| Capacity: | Simultaneous VLANs: 4000 Jumbo frame size: 10218 |
| Remote management protocol: | SNMP |
| Features: | VLAN support, IGMP snooping, port mirroring, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid Spanning Tree Pro |
| Compliant standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.3af, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.3at |
| Power: | AC 120/230 V |
| Dimensions (wxdxh): | 44.3 cm x 30.5 cm x 4.4 cm |
Aprašymas
CRS328-24P-4S+RM is a 28 independent port switch, it has 24 Gigabit Ethernet ports, which offer different power output options: Passive PoE, low voltage PoE, 802.3af/at with auto-sensing. PoE-Out is passed over mode B pins (4,5+)(7,8-).
Funkcijos
Provides 128 Gbps switching capacity with a non-blocking design
Features 24 PoE capable ports for versatile power and data delivery
Includes 4 SFP+ ports for high-speed 10 Gigabit connections
Supports advanced network management capabilities including VLAN support and IGMP snooping
Operates in wide temperature ranges from -20°C to 60°C for environmental resilience