MikroTik Cloud Router Switch 354-48P-4S+2Q+RM with RouterOS L5 License
Gamintojas: MikroTik
Prekės kodas (MPN): CRS354-48P-4S+2Q+RM
Prekės kodas (MPN): CRS354-48P-4S+2Q+RM
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 9 vnt. 1-5 d.d. 9 / - vnt. | 1016,16 € | ||
| S2 | 2 vnt. 1-5 d.d. 2 / - vnt. |
1122,12 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 190.00 mm |
| Gross height (mm): | 32.00 mm |
| Gross width (mm): | 360.00 mm |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| TI weight (kg): | 0.00 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Battery |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Paper/Pasteboard: | 879 g |
| Gross weight: | 4.581 kg |
| Net weight: | 3.6 kg |
| Tare weight (kg): | 0.981 kg |
| Tare other: | 4 g |
| PET: | 2 g |
| Plastic (No PET): | 96 g |
| Form factor: | |
| Switch type: | |
| Predominant port type: | |
| POE: | |
| Warranty: | 12 month(s) |
Aprašymas If you are looking for a single switch that will put your network setup ahead of the curve without costing a fortune, look no further. The CRS354-48G-4S+2Q+RM is an effective and adaptable rackmount solution for managing networks in demanding and busy environments. This powerful switch has 48x 1G RJ45 ports and 4x 10G SFP+ ports. There are also 2x 40G QSFP+ ports for extremely fast fiber connections or linking with other 40 Gbps devices. The total non-blocking throughput is 168 Gbps, switching capacity is 336 Gbps and the forwarding rate reaches 235 Mpps. |
| Gross depth (mm): | 190.00 mm |
| Gross height (mm): | 32.00 mm |
| Gross width (mm): | 360.00 mm |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| TI weight (kg): | 0.00 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Battery |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Paper/Pasteboard: | 879 g |
| Gross weight: | 4.581 kg |
| Net weight: | 3.6 kg |
| Tare weight (kg): | 0.981 kg |
| Tare other: | 4 g |
| PET: | 2 g |
| Plastic (No PET): | 96 g |
| Form factor: | |
| Switch type: | |
| Predominant port type: | |
| POE: | |
| Warranty: | 12 month(s) |
Aprašymas
If you are looking for a single switch that will put your network setup ahead of the curve without costing a fortune, look no further. The CRS354-48G-4S+2Q+RM is an effective and adaptable rackmount solution for managing networks in demanding and busy environments.
This powerful switch has 48x 1G RJ45 ports and 4x 10G SFP+ ports. There are also 2x 40G QSFP+ ports for extremely fast fiber connections or linking with other 40 Gbps devices. The total non-blocking throughput is 168 Gbps, switching capacity is 336 Gbps and the forwarding rate reaches 235 Mpps.