MikroTik Cloud Router Switch 354-48G-4S+2Q+RM with RouterOS L5 License
Gamintojas: MikroTik
Prekės kodas (MPN): CRS354-48G-4S+2Q+RM
Prekės kodas (MPN): CRS354-48G-4S+2Q+RM
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 8 vnt. 1-5 d.d. 8 / - vnt. | 615,83 € | ||
| S2 | 5 vnt. 1-5 d.d. 5 / - vnt. |
719,99 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 580 mm |
| Gross height (mm): | 95 mm |
| Gross weight: | 4.58 kg |
| Gross width (mm): | 360.00 mm |
| Net weight: | 3.60 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Tare weight (kg): | 0.98 kg |
| TI weight (kg): | 0.00 kg |
| Volume (m3): | 0.019836 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Battery |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Paper/Pasteboard: | 980 g |
| Form factor: | Rackmountable |
| Switch type: | |
| Predominant port type: | |
| POE: | |
| Warranty: | 12 month(s) |
Aprašymas If you are looking for a single switch that will put your network setup ahead of the curve without costing a fortune, look no further. The CRS354-48G-4S+2Q+RM is an effective and adaptable rackmount solution for managing networks in demanding and busy environments. This powerful switch has 48x 1G RJ45 ports and 4x 10G SFP+ ports. There are also 2x 40G QSFP+ ports for extremely fast fiber connections or linking with other 40 Gbps devices. The total non-blocking throughput is 168 Gbps, switching capacity is 336 Gbps and the forwarding rate reaches 235 Mpps. Funkcijos Equipped with 48 Gigabit Ethernet ports for connectivity Features four 10 Gigabit SFP+ ports and two 40 Gigabit QSFP+ ports Offers non-blocking switching throughput of 336 Gbps Supports power redundancy for uninterrupted operation Includes a rack mounting kit for installation |
| Gross depth (mm): | 580 mm |
| Gross height (mm): | 95 mm |
| Gross weight: | 4.58 kg |
| Gross width (mm): | 360.00 mm |
| Net weight: | 3.60 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Tare weight (kg): | 0.98 kg |
| TI weight (kg): | 0.00 kg |
| Volume (m3): | 0.019836 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Battery |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Paper/Pasteboard: | 980 g |
| Form factor: | Rackmountable |
| Switch type: | |
| Predominant port type: | |
| POE: | |
| Warranty: | 12 month(s) |
Aprašymas
If you are looking for a single switch that will put your network setup ahead of the curve without costing a fortune, look no further. The CRS354-48G-4S+2Q+RM is an effective and adaptable rackmount solution for managing networks in demanding and busy environments.
This powerful switch has 48x 1G RJ45 ports and 4x 10G SFP+ ports. There are also 2x 40G QSFP+ ports for extremely fast fiber connections or linking with other 40 Gbps devices. The total non-blocking throughput is 168 Gbps, switching capacity is 336 Gbps and the forwarding rate reaches 235 Mpps.
Funkcijos
Equipped with 48 Gigabit Ethernet ports for connectivity
Features four 10 Gigabit SFP+ ports and two 40 Gigabit QSFP+ ports
Offers non-blocking switching throughput of 336 Gbps
Supports power redundancy for uninterrupted operation
Includes a rack mounting kit for installation