MikroTik | Cloud Router Switch CRS326-24G-2S+RM | Managed L3 | Rackmountable | Gigabit Ethernet (copper) ports quantity 24 | SFP+ ports quantity 2 | 12 month(s)
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 23 vnt. 1-5 d.d. 23 / - vnt. | 214,73 € | ||
| S2 | 7 vnt. 1-5 d.d. 7 / - vnt. |
238,86 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Warranty: | 12 month(s) |
| Gross weight: | 1.647 kg |
| Net weight: | 0.998 kg |
| Switch type: | Managed L3 |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 24 |
| Form factor: | Rackmountable |
| Producer product name: | Cloud Router Switch CRS326-24G-2S+RM |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| SFP+ ports quantity: | 2 |
| Software type: | RouterOS (Level 5) |
| WEEE tax: | Yes |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Volume (m3): | 0.008116875 m³ |
| Tare weight (kg): | 0.649 kg |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Gross depth (mm): | 555 mm |
| Gross width (mm): | 75 mm |
| Gross height (mm): | 195 mm |
| POE: | No |
| Other features: | POE In: Passive POE |
| Paper/Pasteboard: | 584 g |
| Embeeded battery: | No |
| Plastic (No PET): | 65 g |
| Palette Qty: | 106 pc(s) |
| Producer: | MikroTik |
Aprašymas This SwOS/RouterOS powered 24 port Gigabit Ethernet switch features two SFP+ ports, wire speed connectivity with several switching features. It has dual boot feature that allows you to choose which operating system you prefer to use, RouterOS or SwOS. It gives you all the basic functionality for a managed switch, plus more: allows to manage port-to-port forwarding, apply MAC filter, configure VLANs, mirror traffic, apply bandwidth limitation and even adjust some MAC and IP header fields. |
| Warranty: | 12 month(s) |
| Gross weight: | 1.647 kg |
| Net weight: | 0.998 kg |
| Switch type: | Managed L3 |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 24 |
| Form factor: | Rackmountable |
| Producer product name: | Cloud Router Switch CRS326-24G-2S+RM |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| SFP+ ports quantity: | 2 |
| Software type: | RouterOS (Level 5) |
| WEEE tax: | Yes |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Volume (m3): | 0.008116875 m³ |
| Tare weight (kg): | 0.649 kg |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Gross depth (mm): | 555 mm |
| Gross width (mm): | 75 mm |
| Gross height (mm): | 195 mm |
| POE: | No |
| Other features: | POE In: Passive POE |
| Paper/Pasteboard: | 584 g |
| Embeeded battery: | No |
| Plastic (No PET): | 65 g |
| Palette Qty: | 106 pc(s) |
| Producer: | MikroTik |
Aprašymas
This SwOS/RouterOS powered 24 port Gigabit Ethernet switch features two SFP+ ports, wire speed connectivity with several switching features. It has dual boot feature that allows you to choose which operating system you prefer to use, RouterOS or SwOS. It gives you all the basic functionality for a managed switch, plus more: allows to manage port-to-port forwarding, apply MAC filter, configure VLANs, mirror traffic, apply bandwidth limitation and even adjust some MAC and IP header fields.