LENOVO TS P3 Tiny G2 U9 285 32GB 1TB
Gamintojas: LENOVO
Prekės kodas (MPN): 30K5006MMH
Prekės kodas (MPN): 30K5006MMH
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 3146,64 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lenovo ThinkStation P3 Gen 2 - tiny - AI Workstation - Core Ultra 9 285 - vPro Enterprise - 32 GB - SSD 1 |
| Type: | Personal computer - tiny - AI Workstation |
| Platform technology: | Intel vPro Enterprise |
| Localisation: | Language: English, French, German, Dutch / region: Netherlands |
| Processor: | Intel Core Ultra 9 (Series 2) 285 (up to 5.6 GHz, (24-core) |
| Processor socket: | FCLGA1851 Socket |
| Neural processor unit (npu): | Intel AI Boost - up to 13 TOPS |
| Cache memory: | 36 MB |
| Cache per processor: | 36 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 128 GB (max) - DDR5 SDRAM - non-ECC |
| Storage controller: | NVMe |
| Hard drive: | SSD 1 TB - PCI Express 4.0 x4 - M.2 2280 - TCG Opal Encryption, NVM Express (NVMe), Performance |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Intel Graphics Shared Video Memory (UMA) - up to 8 TOPS |
| Networking: | 1GbE, 802.11a, 802.11b/g/n, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6, Bluetooth, Wi-Fi 7 |
| Keyboard: | English |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | Windows 11 Pro |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 17.9 cm x 18.29 cm x 3.7 cm |
| Weight: | 1.4 kg |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site |
Aprašymas The Lenovo ThinkStation P3 Gen 2 is designed for professionals seeking efficiency and reliability in a compact ultra small form factor. Equipped with a powerful 24-core Intel Core Ultra 9 processor, it operates at a base clock speed of 2.5 GHz, offering a maximum turbo speed of 5.6 GHz for demanding tasks. This workstation supports 32 GB of DDR5 SDRAM, ensuring smooth performance for multitasking and resource-intensive applications. With a 512 GB SSD featuring PCIe 4.0 technology for swift data processing and TCG Opal Encryption for security, users can count on quick access to files and valuable data protection. Various connectivity options, including USB-C and HDMI, enhance usability and integration into diverse environments. Funkcijos Intel Core Ultra 9 processor with 24 cores Compact and efficient ultra small form factor design 512 GB SSD with PCIe 4.0 for quick data access Supports dual-channel DDR5 SDRAM for enhanced multitasking Secure data storage with TCG Opal Encryption |
| Product description: | Lenovo ThinkStation P3 Gen 2 - tiny - AI Workstation - Core Ultra 9 285 - vPro Enterprise - 32 GB - SSD 1 |
| Type: | Personal computer - tiny - AI Workstation |
| Platform technology: | Intel vPro Enterprise |
| Localisation: | Language: English, French, German, Dutch / region: Netherlands |
| Processor: | Intel Core Ultra 9 (Series 2) 285 (up to 5.6 GHz, (24-core) |
| Processor socket: | FCLGA1851 Socket |
| Neural processor unit (npu): | Intel AI Boost - up to 13 TOPS |
| Cache memory: | 36 MB |
| Cache per processor: | 36 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 128 GB (max) - DDR5 SDRAM - non-ECC |
| Storage controller: | NVMe |
| Hard drive: | SSD 1 TB - PCI Express 4.0 x4 - M.2 2280 - TCG Opal Encryption, NVM Express (NVMe), Performance |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Intel Graphics Shared Video Memory (UMA) - up to 8 TOPS |
| Networking: | 1GbE, 802.11a, 802.11b/g/n, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6, Bluetooth, Wi-Fi 7 |
| Keyboard: | English |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | Windows 11 Pro |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 17.9 cm x 18.29 cm x 3.7 cm |
| Weight: | 1.4 kg |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site |
Aprašymas
The Lenovo ThinkStation P3 Gen 2 is designed for professionals seeking efficiency and reliability in a compact ultra small form factor. Equipped with a powerful 24-core Intel Core Ultra 9 processor, it operates at a base clock speed of 2.5 GHz, offering a maximum turbo speed of 5.6 GHz for demanding tasks. This workstation supports 32 GB of DDR5 SDRAM, ensuring smooth performance for multitasking and resource-intensive applications. With a 512 GB SSD featuring PCIe 4.0 technology for swift data processing and TCG Opal Encryption for security, users can count on quick access to files and valuable data protection. Various connectivity options, including USB-C and HDMI, enhance usability and integration into diverse environments.
Funkcijos
Intel Core Ultra 9 processor with 24 cores
Compact and efficient ultra small form factor design
512 GB SSD with PCIe 4.0 for quick data access
Supports dual-channel DDR5 SDRAM for enhanced multitasking
Secure data storage with TCG Opal Encryption