LENOVO TS 500GB HDD 7200RPM 3.5"
Gamintojas: LENOVO
Prekės kodas (MPN): 43R1990
Prekės kodas (MPN): 43R1990
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S5 | - / - | - | 145,50 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Topseller: | NO |
| Machine type: | NO |
| Hard disk drive capacity: | 500 GB |
| Internal: | Yes |
| Drive device, buffer size, mb: | 8 MB |
| Dimensions w x d x h, mm: | 102 x 147 x 26 mm |
| Weight, g: | 700 |
| Certification: | BSMI, C-Tick, CE MARK, CSA, IEC, TUV, UL |
| Hard disk rotational speed, rpm: | 7200 RPM |
| Hard disk interface: | SATA |
| Height, mm: | 1.028 in |
| Width, mm: | 4.00 in |
| Depth, mm: | 5.787 in |
| Hard disk size, ": | 3.5 |
| Warranty: | Customer Replaceable Unit |
| Warranty: | Three Year |
| Source data-sheet: | ICEcat.biz |
| Average latency, ms: | 4.2 ms |
Improve productivity for selected ThinkCentre systems with the new ThinkCentre 500GB Serial ATA Hard Disk Drive. Its 300 MB/sec instantaneous data transfer rate is a 50% improvement over previous S-ATA technology. The drive features S.M.A.R.T., which can warn of predictable impending drive failure. S.M.A.R.T. is compatible with Rescue and Recovery software, a ThinkVantage technology available separately, which can perform unattended backup of customer data from the drive before failure. Drives predicting failure within the limited warranty period are eligible for warranty replacement. The drive assumes the warranty terms of the ThinkCentre system in which it is installed, making it potentially eligible for on-site service for up to three years. Features & Benefits: - Formatted capacity up to 500GB - Slim one-inch high profile - Rotational speed of 7200 rpm giving an average latency of 4.2 msec - Average read seek time 8.5 msec - 8 MB data buffer |
| Topseller: | NO |
| Machine type: | NO |
| Hard disk drive capacity: | 500 GB |
| Internal: | Yes |
| Drive device, buffer size, mb: | 8 MB |
| Dimensions w x d x h, mm: | 102 x 147 x 26 mm |
| Weight, g: | 700 |
| Certification: | BSMI, C-Tick, CE MARK, CSA, IEC, TUV, UL |
| Hard disk rotational speed, rpm: | 7200 RPM |
| Hard disk interface: | SATA |
| Height, mm: | 1.028 in |
| Width, mm: | 4.00 in |
| Depth, mm: | 5.787 in |
| Hard disk size, ": | 3.5 |
| Warranty: | Customer Replaceable Unit |
| Warranty: | Three Year |
| Source data-sheet: | ICEcat.biz |
| Average latency, ms: | 4.2 ms |
Improve productivity for selected ThinkCentre systems with the new ThinkCentre 500GB Serial ATA Hard Disk Drive. Its 300 MB/sec instantaneous data transfer rate is a 50% improvement over previous S-ATA technology. The drive features S.M.A.R.T., which can warn of predictable impending drive failure. S.M.A.R.T. is compatible with Rescue and Recovery software, a ThinkVantage technology available separately, which can perform unattended backup of customer data from the drive before failure. Drives predicting failure within the limited warranty period are eligible for warranty replacement. The drive assumes the warranty terms of the ThinkCentre system in which it is installed, making it potentially eligible for on-site service for up to three years.
Features & Benefits:
- Formatted capacity up to 500GB
- Slim one-inch high profile
- Rotational speed of 7200 rpm giving an average latency of 4.2 msec
- Average read seek time 8.5 msec
- 8 MB data buffer