LENOVO TP T16 G4 U7 258V 16i 32GB 512GB
Gamintojas: LENOVO
Prekės kodas (MPN): 22AW005FMH
Prekės kodas (MPN): 22AW005FMH
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 2416,57 € | ||
| S1 | 6 vnt. 1-5 d.d. 6 vnt. 2026-06-08 6 / 6 vnt. |
2482,40 € | ||
| S5 | 2 vnt. 1-3 d.d. 2 / - vnt. |
2490,85 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lenovo ThinkPad T16 Gen 4 - Copilot+ PC - 16" - Intel Core Ultra 7 - 258V - 32 GB RAM - 512 GB SSD - |
| Product type: | Notebook - Copilot+ PC - 180-degree hinge design |
| Operating system: | Win 11 Pro - Dutch / English / French / German / Italian |
| Processor: | Intel Core Ultra 7 (Series 2) - 258V / 2.2 GHz, up to 4.8 GHz / 12 MB Cache |
| Neural processor unit (npu): | Intel AI Boost - up to 47 TOPS |
| Memory: | 32 GB LPDDR5X SDRAM (provided memory is soldered) |
| Storage: | 512 GB SSD - TCG Opal Encryption 2, NVMe |
| Display: | 16" 1920 x 1200 / WUXGA |
| Graphics: | Intel Arc Graphics 140V - up to 64 TOPS |
| Input device: | TrackPoint, UltraNav |
| Keyboard: | English - Europe |
| Keyboard backlight: | Yes |
| Numeric keypad: | Yes |
| Integrated webcam: | Yes |
| Networking: | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4, Gigabit Ethernet |
| Security: | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 35.97 cm x 25.08 cm x 2.365 cm |
| Weight: | 1.89 kg |
| Localisation: | Language: English, German, French, Dutch / region: Netherlands |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Carbon footprint: | 193 kg carbon emissions |
| Manufacturer warranty: | Base warranty - 3 years - pick-up and return Base warranty - battery - |
| Bundled services: | 3 Years Lenovo Premier Support, CO2 Offset 200 kg (3rd Gen) |
Aprašymas The Lenovo ThinkPad T16 Gen 4 offers a robust computing experience with its 16-inch LED display featuring a native resolution of 1920 x 1200. This notebook is designed for both productivity and multimedia enjoyment, with a vibrant IPS screen that has an image brightness of 400 cd/m2 and a 87.22% screen-to-body ratio. Its powerful Core Ultra 7 processor with 8 cores combines performance and efficiency to handle diverse tasks with ease. Equipped with 32 GB of LPDDR5X RAM and a 512 GB PCIe 4.0 SSD, this Lenovo notebook ensures rapid access to data and ample storage space. Additionally, high-definition audio capabilities, including Dolby Audio and dual array microphones, enhance the multimedia experience. Security features, such as a fingerprint reader and a discrete Trusted Platform Module, keep sensitive information safe. The ThinkPad T16 Gen 4 is built to endure, featuring a MIL-STD-810H tested chassis that ensures durability in a portable design. Funkcijos 16-inch WUXGA IPS display with anti-glare technology for optimal viewing Powerful 8-core Intel Core Ultra 7 processor for efficient performance 512 GB PCIe SSD for fast storage and quick data access High-definition audio with Dolby Audio and dual array microphones Robust security features including a fingerprint reader and TPM 2.0 |
| Product description: | Lenovo ThinkPad T16 Gen 4 - Copilot+ PC - 16" - Intel Core Ultra 7 - 258V - 32 GB RAM - 512 GB SSD - |
| Product type: | Notebook - Copilot+ PC - 180-degree hinge design |
| Operating system: | Win 11 Pro - Dutch / English / French / German / Italian |
| Processor: | Intel Core Ultra 7 (Series 2) - 258V / 2.2 GHz, up to 4.8 GHz / 12 MB Cache |
| Neural processor unit (npu): | Intel AI Boost - up to 47 TOPS |
| Memory: | 32 GB LPDDR5X SDRAM (provided memory is soldered) |
| Storage: | 512 GB SSD - TCG Opal Encryption 2, NVMe |
| Display: | 16" 1920 x 1200 / WUXGA |
| Graphics: | Intel Arc Graphics 140V - up to 64 TOPS |
| Input device: | TrackPoint, UltraNav |
| Keyboard: | English - Europe |
| Keyboard backlight: | Yes |
| Numeric keypad: | Yes |
| Integrated webcam: | Yes |
| Networking: | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4, Gigabit Ethernet |
| Security: | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 35.97 cm x 25.08 cm x 2.365 cm |
| Weight: | 1.89 kg |
| Localisation: | Language: English, German, French, Dutch / region: Netherlands |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Carbon footprint: | 193 kg carbon emissions |
| Manufacturer warranty: | Base warranty - 3 years - pick-up and return Base warranty - battery - |
| Bundled services: | 3 Years Lenovo Premier Support, CO2 Offset 200 kg (3rd Gen) |
Aprašymas
The Lenovo ThinkPad T16 Gen 4 offers a robust computing experience with its 16-inch LED display featuring a native resolution of 1920 x 1200. This notebook is designed for both productivity and multimedia enjoyment, with a vibrant IPS screen that has an image brightness of 400 cd/m2 and a 87.22% screen-to-body ratio. Its powerful Core Ultra 7 processor with 8 cores combines performance and efficiency to handle diverse tasks with ease.
Equipped with 32 GB of LPDDR5X RAM and a 512 GB PCIe 4.0 SSD, this Lenovo notebook ensures rapid access to data and ample storage space. Additionally, high-definition audio capabilities, including Dolby Audio and dual array microphones, enhance the multimedia experience. Security features, such as a fingerprint reader and a discrete Trusted Platform Module, keep sensitive information safe. The ThinkPad T16 Gen 4 is built to endure, featuring a MIL-STD-810H tested chassis that ensures durability in a portable design.
Funkcijos
16-inch WUXGA IPS display with anti-glare technology for optimal viewing
Powerful 8-core Intel Core Ultra 7 processor for efficient performance
512 GB PCIe SSD for fast storage and quick data access
High-definition audio with Dolby Audio and dual array microphones
Robust security features including a fingerprint reader and TPM 2.0