LENOVO TP P16v G3 U7 265H 16i 32GB 1TB
Gamintojas: LENOVO
Prekės kodas (MPN): 21RS0011MH
Prekės kodas (MPN): 21RS0011MH
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 1 vnt. 1-5 d.d. 1 / - vnt. | 3934,72 € | ||
| S5 | - / - | 4055,98 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lenovo ThinkPad P16v Gen 3 - 16" - Intel Core Ultra 7 - 265H - vPro Enterprise - 32 GB RAM - 1 TB SSD |
| Product type: | Mobile workstation |
| Operating system: | Win 11 Pro - Dutch / English / French / German / Italian |
| Platform technology: | Intel vPro Enterprise |
| Processor: | Intel Core Ultra 7 (Series 2) - 265H up to 5.3 GHz / 24 MB Cache |
| Neural processor unit (npu): | Intel AI Boost - up to 13 TOPS |
| Memory: | 32 GB DDR5 (2 x 16 GB) |
| Storage: | 1 TB SSD - TCG Opal Encryption 2, NVMe, Performance |
| Display: | 16" 1920 x 1200 / WUXGA @ 60 Hz |
| Graphics: | NVIDIA RTX PRO 2000 Blackwell / Intel Arc 140T - up to 75 TOPS |
| Video memory: | 8 GB GDDR7 SDRAM |
| Input device: | Keyboard |
| Keyboard: | English - Europe |
| Keyboard backlight: | Yes |
| Numeric keypad: | Yes |
| Integrated webcam: | Yes |
| Networking: | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Wireless broadband (wwan): | 5G upgradable |
| Security: | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 36.15 cm x 24.86 cm x 2.63 cm |
| Weight: | 2.1 kg |
| Localisation: | Language: English, German, French, Dutch / region: Netherlands |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Environmental standards: | TCO Certified, generation 10, for notebooks, ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Manufacturer warranty: | Base warranty - 3 years - pick-up and return Base warranty - battery - |
| Bundled services: | 3 Years Lenovo Premier Support, CO2 Offset 0.5 ton (2nd Gen) |
Aprašymas The Lenovo ThinkPad P16v Gen 3 is a mobile workstation that excels in performance and versatility. Designed for professionals who demand reliability, this laptop features a 16-inch anti-glare display with a 16:10 aspect ratio, allowing for a comfortable viewing experience. Integrated with Intel Core Ultra 7 processor, it offers 16 cores and is paired with NVIDIA RTX graphics, suitable for demanding applications and multitasking needs. Equipped with audio capabilities, including Dolby Audio and stereo speakers, the device ensures sound for an immersive experience. Security is prioritized with features such as a fingerprint reader and a discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) security chip. The ThinkPad P16v Gen 3 also includes connectivity options, including Thunderbolt 4 and HDMI ports, enhancing its versatility for various peripherals and displays. Funkcijos 16-inch anti-glare display with 60 Hz refresh rate Powered by Intel Core Ultra 7 processor and NVIDIA RTX graphics Robust security features including fingerprint reader and TPM 2.0 chip Compliant with energy-saving standards such as EPEAT Gold and ENERGY STAR Diverse connectivity options with Thunderbolt 4 and USB-C support |
| Product description: | Lenovo ThinkPad P16v Gen 3 - 16" - Intel Core Ultra 7 - 265H - vPro Enterprise - 32 GB RAM - 1 TB SSD |
| Product type: | Mobile workstation |
| Operating system: | Win 11 Pro - Dutch / English / French / German / Italian |
| Platform technology: | Intel vPro Enterprise |
| Processor: | Intel Core Ultra 7 (Series 2) - 265H up to 5.3 GHz / 24 MB Cache |
| Neural processor unit (npu): | Intel AI Boost - up to 13 TOPS |
| Memory: | 32 GB DDR5 (2 x 16 GB) |
| Storage: | 1 TB SSD - TCG Opal Encryption 2, NVMe, Performance |
| Display: | 16" 1920 x 1200 / WUXGA @ 60 Hz |
| Graphics: | NVIDIA RTX PRO 2000 Blackwell / Intel Arc 140T - up to 75 TOPS |
| Video memory: | 8 GB GDDR7 SDRAM |
| Input device: | Keyboard |
| Keyboard: | English - Europe |
| Keyboard backlight: | Yes |
| Numeric keypad: | Yes |
| Integrated webcam: | Yes |
| Networking: | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Wireless broadband (wwan): | 5G upgradable |
| Security: | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 36.15 cm x 24.86 cm x 2.63 cm |
| Weight: | 2.1 kg |
| Localisation: | Language: English, German, French, Dutch / region: Netherlands |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Environmental standards: | TCO Certified, generation 10, for notebooks, ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Manufacturer warranty: | Base warranty - 3 years - pick-up and return Base warranty - battery - |
| Bundled services: | 3 Years Lenovo Premier Support, CO2 Offset 0.5 ton (2nd Gen) |
Aprašymas
The Lenovo ThinkPad P16v Gen 3 is a mobile workstation that excels in performance and versatility. Designed for professionals who demand reliability, this laptop features a 16-inch anti-glare display with a 16:10 aspect ratio, allowing for a comfortable viewing experience. Integrated with Intel Core Ultra 7 processor, it offers 16 cores and is paired with NVIDIA RTX graphics, suitable for demanding applications and multitasking needs. Equipped with audio capabilities, including Dolby Audio and stereo speakers, the device ensures sound for an immersive experience. Security is prioritized with features such as a fingerprint reader and a discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) security chip. The ThinkPad P16v Gen 3 also includes connectivity options, including Thunderbolt 4 and HDMI ports, enhancing its versatility for various peripherals and displays.
Funkcijos
16-inch anti-glare display with 60 Hz refresh rate
Powered by Intel Core Ultra 7 processor and NVIDIA RTX graphics
Robust security features including fingerprint reader and TPM 2.0 chip
Compliant with energy-saving standards such as EPEAT Gold and ENERGY STAR
Diverse connectivity options with Thunderbolt 4 and USB-C support