Lenovo ThinkStation | P8 | Desktop | Tower | AMD Ryzen Threadripper PRO | 7945WX | Internal memory 64 GB | RDIMM DDR5 | 1000 GB | No Optical drive | Keyboard language English | Windows 11 Pro | Warran
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S1 | 1 vnt. 1-5 d.d.1 vnt. 2026-04-29 1 / 1 vnt. | 5254,76 € | |
| S2 | - / - | 5116,20 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 175.00 mm |
| Gross height (mm): | 434.40 mm |
| Gross weight: | 25.20 kg |
| Gross width (mm): | 508.00 mm |
| Net weight: | 22.70 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 2000.00 g |
| Plastic (No PET): | 500.00 g |
| Tare weight (kg): | 2.50 kg |
| TI weight (kg): | 0.00 kg |
| Volume (m3): | 0.04 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Battery |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Producer: | Lenovo |
| Internal memory type: | RDIMM DDR5 |
| Internal memory: | 64 GB |
| Processor cores: | 12 |
| Wi-Fi: | No |
| Memory layout (slots x size): | 4x16 GB |
| Processor family: | AMD Ryzen Threadripper PRO |
| Operating system installed: | Windows 11 Pro |
| Chassis type: | Tower |
| Memory clock speed: | 4800 MHz |
| Optical drive type: | No Optical drive |
| Storage media: | SSD |
| Processor model: | 7945WX |
| Type: | Desktop |
| Dimensions (WxDxH): | 175 x 508 x 434.4 mm |
| Warranty: | Premier |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Producer product name: | P8 |
| Producer product family: | ThinkStation |
| Keyboard language: | English |
| Storage drive capacity: | 1000 GB |
| Palette Qty: | 40 pc(s) |
Aprašymas The bold Lenovo ThinkStation P8 is a force to be reckoned with and brings together breakthrough compute architecture with an optimized thermal design in a versatile, Aston Martin-inspired chassis. The ThinkStation P8 is the AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX-Series processor-powered workstation delivering game-changing power and speed with a large core count professional workstation. Perfect for those who demand more power for multi-threaded applications and intense (high demand) workloads with professional manageability. |
| Gross depth (mm): | 175.00 mm |
| Gross height (mm): | 434.40 mm |
| Gross weight: | 25.20 kg |
| Gross width (mm): | 508.00 mm |
| Net weight: | 22.70 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 2000.00 g |
| Plastic (No PET): | 500.00 g |
| Tare weight (kg): | 2.50 kg |
| TI weight (kg): | 0.00 kg |
| Volume (m3): | 0.04 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Battery |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Producer: | Lenovo |
| Internal memory type: | RDIMM DDR5 |
| Internal memory: | 64 GB |
| Processor cores: | 12 |
| Wi-Fi: | No |
| Memory layout (slots x size): | 4x16 GB |
| Processor family: | AMD Ryzen Threadripper PRO |
| Operating system installed: | Windows 11 Pro |
| Chassis type: | Tower |
| Memory clock speed: | 4800 MHz |
| Optical drive type: | No Optical drive |
| Storage media: | SSD |
| Processor model: | 7945WX |
| Type: | Desktop |
| Dimensions (WxDxH): | 175 x 508 x 434.4 mm |
| Warranty: | Premier |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Producer product name: | P8 |
| Producer product family: | ThinkStation |
| Keyboard language: | English |
| Storage drive capacity: | 1000 GB |
| Palette Qty: | 40 pc(s) |
Aprašymas
The bold Lenovo ThinkStation P8 is a force to be reckoned with and brings together breakthrough compute architecture with an optimized thermal design in a versatile, Aston Martin-inspired chassis. The ThinkStation P8 is the AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX-Series processor-powered workstation delivering game-changing power and speed with a large core count professional workstation. Perfect for those who demand more power for multi-threaded applications and intense (high demand) workloads with professional manageability.