Lenovo ThinkPad E14 G7 Intel | Black | 14 " | IPS | WUXGA | 1920 x 1200 pixels | Anti-glare | Intel Core Ultra 7 | 258V | 32 GB | Soldered LPDDR5x | Solid-state drive capacity 512 GB | Intel Arc
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 14 vnt. 2026-07-07 - / 14 vnt. | 1625,64 € | ||
| S2 | 1 vnt. 1-5 d.d. 1 / - vnt. |
1582,72 € | ||
| S5 | >50 vnt. 1-3 d.d. >50 / - vnt. |
1631,20 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 313.00 mm |
| Gross height (mm): | 15.25 mm |
| Gross weight: | 1.90 kg |
| Gross width (mm): | 220.30 mm |
| Net weight: | 1.32 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 500.00 g |
| Plastic (No PET): | 80.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.58 kg |
| TI weight (kg): | 0.18 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:2:2017-04-01 |
| Producer: | Lenovo |
| Display surface: | Anti-glare |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 1 |
| Internal memory type: | Soldered LPDDR5x |
| Internal memory: | 32 GB |
| Colour of product: | Black |
| Processor cores: | 8 |
| Solid-state drive capacity: | 512 GB |
| HD type: | WUXGA |
| Wi-Fi: | Yes |
| Wi-Fi standards: | 802.11ax |
| Processor boost frequency: | 4.8 GHz |
| On-board graphics adapter model: | Intel Arc Graphics 140V |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Processor family: | Intel Core Ultra 7 |
| Touchscreen: | No |
| Camera: | FHD 1080p + IR Hybrid with Privacy Shutter |
| Operating system installed: | Windows 11 Pro |
| Bluetooth: | Yes |
| Keyboard backlit: | Yes |
| Total storage capacity: | 512 GB |
| Diagonal: | 14 " |
| Keyboard language: | English |
| HDMI ports quantity: | 1 |
| Memory clock speed: | 8533 MHz |
| Display: | 1920 x 1200 pixels |
| Fingerprint reader: | Yes, Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button |
| Bluetooth version: | 5.3 |
| Storage media: | SSD |
| Warranty: | Depot |
| Processor model: | 258V |
| Battery warranty: | 12 month(s) |
| Producer product name: | E14 G7 Intel |
| Producer product family: | ThinkPad |
| Battery capacity (Watt hours): | 64 Wh |
| Panel type: | IPS |
Aprašymas The Lenovo ThinkPad E14 Gen 7 is designed for professionalism and performance. Featuring a 14-inch display with a 16:10 aspect ratio and anti-glare technology, it provides a spacious workspace that reduces eye strain. The combination of an Intel Core Ultra 7 processor and 32 GB of LPDDR5X SDRAM ensures responsive multitasking and seamless operation, making it ideal for professionals on the go. Equipped with Dolby Atmos and Harman audio technology, the laptop delivers an immersive audio experience through its stereo speakers. Enhanced security features such as a fingerprint reader and a discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) chip protect sensitive data. With a durable aluminum body and MIL-STD-810H testing, the ThinkPad E14 is built to withstand the rigors of daily use while delivering the functionality needed in today's working environments. Funkcijos 14-inch anti-glare IPS display enhances viewing experience Powerful Intel Core Ultra 7 processor with 8 cores maximizes performance Dolby Atmos and Harman audio technology provides sound quality Robust security features include fingerprint reader and TPM 2.0 Durable aluminum chassis meets military-grade standards |
| Gross depth (mm): | 313.00 mm |
| Gross height (mm): | 15.25 mm |
| Gross weight: | 1.90 kg |
| Gross width (mm): | 220.30 mm |
| Net weight: | 1.32 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 500.00 g |
| Plastic (No PET): | 80.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.58 kg |
| TI weight (kg): | 0.18 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:2:2017-04-01 |
| Producer: | Lenovo |
| Display surface: | Anti-glare |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 1 |
| Internal memory type: | Soldered LPDDR5x |
| Internal memory: | 32 GB |
| Colour of product: | Black |
| Processor cores: | 8 |
| Solid-state drive capacity: | 512 GB |
| HD type: | WUXGA |
| Wi-Fi: | Yes |
| Wi-Fi standards: | 802.11ax |
| Processor boost frequency: | 4.8 GHz |
| On-board graphics adapter model: | Intel Arc Graphics 140V |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Processor family: | Intel Core Ultra 7 |
| Touchscreen: | No |
| Camera: | FHD 1080p + IR Hybrid with Privacy Shutter |
| Operating system installed: | Windows 11 Pro |
| Bluetooth: | Yes |
| Keyboard backlit: | Yes |
| Total storage capacity: | 512 GB |
| Diagonal: | 14 " |
| Keyboard language: | English |
| HDMI ports quantity: | 1 |
| Memory clock speed: | 8533 MHz |
| Display: | 1920 x 1200 pixels |
| Fingerprint reader: | Yes, Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button |
| Bluetooth version: | 5.3 |
| Storage media: | SSD |
| Warranty: | Depot |
| Processor model: | 258V |
| Battery warranty: | 12 month(s) |
| Producer product name: | E14 G7 Intel |
| Producer product family: | ThinkPad |
| Battery capacity (Watt hours): | 64 Wh |
| Panel type: | IPS |
Aprašymas
The Lenovo ThinkPad E14 Gen 7 is designed for professionalism and performance. Featuring a 14-inch display with a 16:10 aspect ratio and anti-glare technology, it provides a spacious workspace that reduces eye strain. The combination of an Intel Core Ultra 7 processor and 32 GB of LPDDR5X SDRAM ensures responsive multitasking and seamless operation, making it ideal for professionals on the go. Equipped with Dolby Atmos and Harman audio technology, the laptop delivers an immersive audio experience through its stereo speakers. Enhanced security features such as a fingerprint reader and a discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) chip protect sensitive data. With a durable aluminum body and MIL-STD-810H testing, the ThinkPad E14 is built to withstand the rigors of daily use while delivering the functionality needed in today's working environments.
Funkcijos
14-inch anti-glare IPS display enhances viewing experience
Powerful Intel Core Ultra 7 processor with 8 cores maximizes performance
Dolby Atmos and Harman audio technology provides sound quality
Robust security features include fingerprint reader and TPM 2.0
Durable aluminum chassis meets military-grade standards