Lenovo ThinkCentre | M70q G6 | Desktop | Tiny | Intel Core Ultra 5 | 225T | Internal memory 16 GB | SO-DIMM DDR5 | 512 GB | Intel Graphics | No Optical drive | Keyboard language Nordic | Windows 11 Pr
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S1 | 16 vnt. 1-5 d.d. 16 / - vnt. | 1204,75 € | |
| S5 | >50 vnt. 1-3 d.d. >50 / - vnt. |
1209,64 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 488.00 mm |
| Gross height (mm): | 140.00 mm |
| Gross weight: | 3.12 kg |
| Gross width (mm): | 266.00 mm |
| Net weight: | 1.18 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 1500.00 g |
| Plastic (No PET): | 440.00 g |
| Tare weight (kg): | 1.94 kg |
| TI weight (kg): | 0.00 kg |
| Volume (m3): | 0.02 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Battery |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Producer: | Lenovo |
| Palette Qty: | 95 pc(s) |
| Internal memory type: | SO-DIMM DDR5 |
| Internal memory: | 16 GB |
| Colour of product: | Black |
| Processor cores: | 10 |
| Wi-Fi: | Yes |
| Wi-Fi standards: | 802.11ax |
| On-board graphics adapter model: | Intel Graphics |
| Memory layout (slots x size): | 1x16 GB |
| Processor family: | Intel Core Ultra 5 |
| Operating system installed: | Windows 11 Pro |
| Chassis type: | Tiny |
| Memory clock speed: | 5600 MHz |
| Bluetooth version: | 5.3 |
| Optical drive type: | No Optical drive |
| Storage media: | SSD |
| Processor model: | 225T |
| Type: | Desktop |
| Accessories included: | USB Traditional Keyboard, USB Calliope Mouse |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Producer product name: | M70q G6 |
| Producer product family: | ThinkCentre |
| Keyboard language: | Nordic |
| Storage drive capacity: | 512 GB |
| Dimensions (WxDxH): | 179 x 182.9 x 36.5 mm |
| Warranty: | Onsite |
Lenovo ThinkCentre M70q Tiny Gen6 is a compact and versatile desktop computer that is very well suited for corporate standardization due to its long product lifecycle. Its diverse connectivity options and extensive accessory selection make the Tiny the most agile workhorse in the office. The Tiny workstation can dock directly to the Lenovo Tiny-in-One (TIO) display without tools, creating a convenient true AIO PC solution. Key Features:
Lenovo CO2 Offset Gen2 emission compensation
Environmental and energy certifications
|
| Gross depth (mm): | 488.00 mm |
| Gross height (mm): | 140.00 mm |
| Gross weight: | 3.12 kg |
| Gross width (mm): | 266.00 mm |
| Net weight: | 1.18 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 1500.00 g |
| Plastic (No PET): | 440.00 g |
| Tare weight (kg): | 1.94 kg |
| TI weight (kg): | 0.00 kg |
| Volume (m3): | 0.02 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Battery |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Producer: | Lenovo |
| Palette Qty: | 95 pc(s) |
| Internal memory type: | SO-DIMM DDR5 |
| Internal memory: | 16 GB |
| Colour of product: | Black |
| Processor cores: | 10 |
| Wi-Fi: | Yes |
| Wi-Fi standards: | 802.11ax |
| On-board graphics adapter model: | Intel Graphics |
| Memory layout (slots x size): | 1x16 GB |
| Processor family: | Intel Core Ultra 5 |
| Operating system installed: | Windows 11 Pro |
| Chassis type: | Tiny |
| Memory clock speed: | 5600 MHz |
| Bluetooth version: | 5.3 |
| Optical drive type: | No Optical drive |
| Storage media: | SSD |
| Processor model: | 225T |
| Type: | Desktop |
| Accessories included: | USB Traditional Keyboard, USB Calliope Mouse |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Producer product name: | M70q G6 |
| Producer product family: | ThinkCentre |
| Keyboard language: | Nordic |
| Storage drive capacity: | 512 GB |
| Dimensions (WxDxH): | 179 x 182.9 x 36.5 mm |
| Warranty: | Onsite |
Lenovo ThinkCentre M70q Tiny Gen6 is a compact and versatile desktop computer that is very well suited for corporate standardization due to its long product lifecycle. Its diverse connectivity options and extensive accessory selection make the Tiny the most agile workhorse in the office. The Tiny workstation can dock directly to the Lenovo Tiny-in-One (TIO) display without tools, creating a convenient true AIO PC solution.
Key Features:
- Operating System: Windows 11 Pro 64-bit
- Processor: Intel Core U5-225T (10C/16T/20MB)
- Processor Specifications: 6xP-core 2.5/4.9GHz, 4xE-core 1.9/4.4GHz
- NPU Intel® AI Boost, max. 13 TOPS
- Chipset: Intel Q870
- Graphics: Integrated Intel Graphics
- Memory: 1x16GB DDR5 5600MHz SODIMM
- Maximum Memory: 64GB (2x32GB)
- Storage: 512GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe Opal
- Two free M.2 2280 SSD slots
- Internal 2W speaker
- Included: Lenovo USB keyboard and optical USB mouse
- LAN Intel Gigabit Ethernet 100/1000
- WLAN Intel Wi-Fi 6E AX211 802.11ax 2x2 + BT 5.3
- Front Panel: 2xUSB-A Gen2, 1xUSB-C 3.2 Gen1, 1x3.5mm audio combo
- Back Panel: 2xDisplayPort 1.4a (HBR2), 1xHDMI 2.1 TMDS, 2xUSB-A 3.2 Gen2, 2xUSB-A 3.2 Gen1, 1xRJ-45
- Internal TPM 2.0 security chip
- Kensington security lock slot (3x7mm)
- Included: VESA Mount bracket
- External power supply: 90W 89%
- Military-grade durability: MIL-STD-810H
- Basic warranty: 3 years on-site
- Weight: 1.18kg
Lenovo CO2 Offset Gen2 emission compensation
- The carbon dioxide emissions generated during the manufacturing, transportation, and electricity consumption of this device throughout its lifecycle have been compensated through the global Climeco organization, supporting UN-approved environmental projects.
Environmental and energy certifications
- ENERGY STAR® 9.0, RoHS compliant, TCO 10.0 Certified