Lenovo ThinkBook 16 Gen 8 IAL 16 WUXGA ULT9-185H/16GB/512GB/Intel Graphics/WIN11 Pro/ENG Backlit kbd/Arctic Grey/FP/2Y Warranty
Gamintojas: Lenovo
Prekės kodas (MPN): 21SK00K7MH
Prekės kodas (MPN): 21SK00K7MH
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | >50 vnt. 1-5 d.d.>40 vnt. 2026-06-08 >50 / 40 vnt. | 1383,16 € | ||
| S2 | 20 vnt. 1-5 d.d. 20 / - vnt. |
1346,91 € | ||
| S5 | 40 vnt. 1-3 d.d. 40 / - vnt. |
1388,19 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 356.00 mm |
| Gross height (mm): | 17.50 mm |
| Gross weight: | 2.28 kg |
| Gross width (mm): | 253.50 mm |
| Net weight: | 1.70 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 500.00 g |
| Plastic (No PET): | 80.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.58 kg |
| TI weight (kg): | 0.18 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:2:2017-04-01 |
| Producer: | Lenovo |
| Warranty: | 24 month(s) |
Aprašymas The Lenovo ThinkBook 16 G8 IAL is a powerful notebook designed for professionals and creatives alike. Featuring a 16-inch LED display with a WUXGA resolution of 1920 x 1200, the IPS technology offers vibrant visuals with a 90% screen-to-body ratio. Enhanced by Low Blue Light technology, it ensures comfortable viewing for extended periods, helping to reduce eye strain. The dual array microphone and Dolby Audio-certified stereo speakers enhance the audio experience, making it an ideal choice for video calls or entertainment. Powered by an Intel Core Ultra 9 processor with 16 cores and turbo speeds up to 5.1 GHz, this notebook provides high performance and efficiency for demanding applications. Coupled with 16 GB of DDR5 RAM and a 512 GB SSD, it delivers fast data access and ample storage for all projects. Security features like a fingerprint reader and firmware Trusted Platform Module (TPM 2.0) ensure that sensitive information remains protected, while the MIL-STD-810H testing ensures durability for mobile users. Connectivity options are abundant with USB-C, HDMI, and Wi-Fi 6E support, making it easy to connect to various devices and networks. Funkcijos 16-inch WUXGA display with 1920 x 1200 resolution for vivid visuals Powered by an Intel Core Ultra 9 processor for efficient performance 512 GB SSD storage for fast data access Enhanced security features including a fingerprint reader Multiple connectivity options including USB-C and Wi-Fi 6E |
| Gross depth (mm): | 356.00 mm |
| Gross height (mm): | 17.50 mm |
| Gross weight: | 2.28 kg |
| Gross width (mm): | 253.50 mm |
| Net weight: | 1.70 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 500.00 g |
| Plastic (No PET): | 80.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.58 kg |
| TI weight (kg): | 0.18 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:2:2017-04-01 |
| Producer: | Lenovo |
| Warranty: | 24 month(s) |
Aprašymas
The Lenovo ThinkBook 16 G8 IAL is a powerful notebook designed for professionals and creatives alike. Featuring a 16-inch LED display with a WUXGA resolution of 1920 x 1200, the IPS technology offers vibrant visuals with a 90% screen-to-body ratio. Enhanced by Low Blue Light technology, it ensures comfortable viewing for extended periods, helping to reduce eye strain. The dual array microphone and Dolby Audio-certified stereo speakers enhance the audio experience, making it an ideal choice for video calls or entertainment.
Powered by an Intel Core Ultra 9 processor with 16 cores and turbo speeds up to 5.1 GHz, this notebook provides high performance and efficiency for demanding applications. Coupled with 16 GB of DDR5 RAM and a 512 GB SSD, it delivers fast data access and ample storage for all projects. Security features like a fingerprint reader and firmware Trusted Platform Module (TPM 2.0) ensure that sensitive information remains protected, while the MIL-STD-810H testing ensures durability for mobile users. Connectivity options are abundant with USB-C, HDMI, and Wi-Fi 6E support, making it easy to connect to various devices and networks.
Funkcijos
16-inch WUXGA display with 1920 x 1200 resolution for vivid visuals
Powered by an Intel Core Ultra 9 processor for efficient performance
512 GB SSD storage for fast data access
Enhanced security features including a fingerprint reader
Multiple connectivity options including USB-C and Wi-Fi 6E