LENOVO TC Neo 55q G6 RAI 5 330 16/512GB
Gamintojas: LENOVO
Prekės kodas (MPN): 13GT0013MH
Prekės kodas (MPN): 13GT0013MH
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | 26 vnt. 1-5 d.d. 26 / - vnt. | 1253,35 € | |
| S5 | - / - | 1290,65 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lenovo ThinkCentre neo 55q Gen 6 - tiny Ryzen AI 5 330 2 GHz - 16 GB - SSD 512 GB - English |
| Type: | Personal computer - tiny |
| Bundled services: | CO2 Offset 0.5 ton (2nd Gen) |
| Localisation: | Language: English, French, German, Dutch / region: Netherlands |
| Processor: | AMD Ryzen AI 5 330 / 2 GHz (up to 4.5 GHz, (Quad-Core) |
| Neural processor unit (npu): | AMD Ryzen AI - up to 50 TOPS |
| Cache memory: | 8 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 8 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR5 SDRAM |
| Storage controller: | NVMe (PCI Express 4.0 x4) |
| Hard drive: | SSD 512 GB - PCI Express 4.0 x4 - M.2 2280 - NVM Express (NVMe) |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | AMD Radeon 820M Shared Video Memory (UMA) |
| Networking: | 1GbE, 802.11a, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6, 802.11b/g/n, Bluetooth 5.3 |
| Keyboard: | English |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | Windows 11 Pro |
| Colour: | Raven black |
| Dimensions (wxdxh): | 17.9 cm x 18.29 cm x 3.65 cm |
| Weight: | 890 g |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Carbon footprint: | 219 kg carbon emissions |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 1 year - on-site |
Aprašymas The Lenovo ThinkCentre neo 55q Gen 6 is designed to elevate productivity with its compact and efficient small form factor. Equipped with the AMD Ryzen AI 5 processor, it offers robust performance, supporting seamless multitasking. The pre-installed 32 GB DDR5 RAM ensures speedy data access and efficient memory management, catering to demanding applications and workflows. With an M.2 SSD storage of advanced PCI Express 4.0 interface, data transfer speeds are enhanced, and encryption capabilities are integrated for secure data management. Featuring a range of connectivity options, this model supports HDMI, DisplayPort, USB-C 3.2, and Gigabit Ethernet, ensuring versatility in connecting to various devices. Additionally, it comes equipped with integrated high-definition audio and customizable peripherals like the Lenovo Calliope Keyboard and Mouse. Certified with ENERGY STAR and EPEAT Gold, the Lenovo ThinkCentre neo 55q Gen 6 demonstrates commitment to sustainability while delivering performance. Funkcijos Compact small form factor design Powerful AMD Ryzen AI 5 processor 32 GB DDR5 RAM for enhanced multitasking M.2 SSD with PCI Express 4.0 for faster data access EPEAT Gold certified for environmental sustainability |
| Product description: | Lenovo ThinkCentre neo 55q Gen 6 - tiny Ryzen AI 5 330 2 GHz - 16 GB - SSD 512 GB - English |
| Type: | Personal computer - tiny |
| Bundled services: | CO2 Offset 0.5 ton (2nd Gen) |
| Localisation: | Language: English, French, German, Dutch / region: Netherlands |
| Processor: | AMD Ryzen AI 5 330 / 2 GHz (up to 4.5 GHz, (Quad-Core) |
| Neural processor unit (npu): | AMD Ryzen AI - up to 50 TOPS |
| Cache memory: | 8 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 8 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR5 SDRAM |
| Storage controller: | NVMe (PCI Express 4.0 x4) |
| Hard drive: | SSD 512 GB - PCI Express 4.0 x4 - M.2 2280 - NVM Express (NVMe) |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | AMD Radeon 820M Shared Video Memory (UMA) |
| Networking: | 1GbE, 802.11a, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6, 802.11b/g/n, Bluetooth 5.3 |
| Keyboard: | English |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | Windows 11 Pro |
| Colour: | Raven black |
| Dimensions (wxdxh): | 17.9 cm x 18.29 cm x 3.65 cm |
| Weight: | 890 g |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Carbon footprint: | 219 kg carbon emissions |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 1 year - on-site |
Aprašymas
The Lenovo ThinkCentre neo 55q Gen 6 is designed to elevate productivity with its compact and efficient small form factor. Equipped with the AMD Ryzen AI 5 processor, it offers robust performance, supporting seamless multitasking. The pre-installed 32 GB DDR5 RAM ensures speedy data access and efficient memory management, catering to demanding applications and workflows. With an M.2 SSD storage of advanced PCI Express 4.0 interface, data transfer speeds are enhanced, and encryption capabilities are integrated for secure data management.
Featuring a range of connectivity options, this model supports HDMI, DisplayPort, USB-C 3.2, and Gigabit Ethernet, ensuring versatility in connecting to various devices. Additionally, it comes equipped with integrated high-definition audio and customizable peripherals like the Lenovo Calliope Keyboard and Mouse. Certified with ENERGY STAR and EPEAT Gold, the Lenovo ThinkCentre neo 55q Gen 6 demonstrates commitment to sustainability while delivering performance.
Funkcijos
Compact small form factor design
Powerful AMD Ryzen AI 5 processor
32 GB DDR5 RAM for enhanced multitasking
M.2 SSD with PCI Express 4.0 for faster data access
EPEAT Gold certified for environmental sustainability