LENOVO TC Neo 55q G6 R5 220 32GB 512GB
Gamintojas: LENOVO
Prekės kodas (MPN): 13GN0013MH
Prekės kodas (MPN): 13GN0013MH
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | 5 vnt. 1-5 d.d. 5 / - vnt. | 984,78 € | |
| S5 | 13 vnt. 1-3 d.d. 13 / - vnt. |
1015,37 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lenovo ThinkCentre neo 55q Gen 6 - tiny Ryzen 5 220 3.2 GHz - 32 GB - SSD 512 GB - English |
| Type: | Personal computer - tiny |
| Bundled services: | 1 Year Lenovo Onsite Support, CO2 Offset 0.5 ton (2nd Gen) |
| Localisation: | Language: English, German, French, Dutch / region: Netherlands |
| Processor: | AMD Ryzen 5 220 / 3.2 GHz (up to 4.9 GHz, (6-core) |
| Cache memory: | 16 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 16 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR5 SDRAM |
| Storage controller: | NVMe (PCI Express 4.0 x4) |
| Hard drive: | SSD 512 GB - PCI Express 4.0 x4 - M.2 2280 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe) |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | AMD Radeon 740M Shared Video Memory (UMA) |
| Networking: | 1GbE, 802.11a, 802.11b/g/n, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.3, Wi-Fi 6 |
| Keyboard: | English |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | Windows 11 Pro |
| Colour: | Raven black |
| Dimensions (wxdxh): | 17.9 cm x 18.29 cm x 3.65 cm |
| Weight: | 890 g |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Environmental standards: | TCO Certified, generation 10, for desktops, ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Carbon footprint: | 219 kg carbon emissions |
| Manufacturer warranty: | Base warranty - 1 year - pick-up and return Extended warranty - 1 year |
Aprašymas The Lenovo ThinkCentre neo 55q Gen 6 offers a compact design ideal for small workspaces, ensuring efficiency without sacrificing performance. Powered by an AMD Ryzen 5 processor with a clock speed of 3.2 GHz and capable of reaching up to 4.9 GHz, this personal computer seamlessly handles various tasks. Coupled with 512 GB of PCIe NVMe SSD storage, it ensures rapid data access and transfer, making it suitable for both business and professional use. With its energy-efficient design, this model is certified by ENERGY STAR and EPEAT Gold, reflecting a commitment to sustainability. Equipped with integrated high definition audio and versatile connectivity options, it supports multiple devices through HDMI, DisplayPort, USB-C, and LAN, allowing users to connect freely to monitors and peripherals. The dual-channel memory architecture with DDR5 technology enhances overall responsiveness, making it a trustworthy choice for daily computing demands. Funkcijos Compact design suitable for small workspaces Powered by AMD Ryzen 5 processor for efficient multitasking 512 GB PCIe NVMe SSD for quick data access ENERGY STAR and EPEAT Gold certified for sustainability Multiple connectivity options for versatile use |
| Product description: | Lenovo ThinkCentre neo 55q Gen 6 - tiny Ryzen 5 220 3.2 GHz - 32 GB - SSD 512 GB - English |
| Type: | Personal computer - tiny |
| Bundled services: | 1 Year Lenovo Onsite Support, CO2 Offset 0.5 ton (2nd Gen) |
| Localisation: | Language: English, German, French, Dutch / region: Netherlands |
| Processor: | AMD Ryzen 5 220 / 3.2 GHz (up to 4.9 GHz, (6-core) |
| Cache memory: | 16 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 16 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR5 SDRAM |
| Storage controller: | NVMe (PCI Express 4.0 x4) |
| Hard drive: | SSD 512 GB - PCI Express 4.0 x4 - M.2 2280 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe) |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | AMD Radeon 740M Shared Video Memory (UMA) |
| Networking: | 1GbE, 802.11a, 802.11b/g/n, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.3, Wi-Fi 6 |
| Keyboard: | English |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | Windows 11 Pro |
| Colour: | Raven black |
| Dimensions (wxdxh): | 17.9 cm x 18.29 cm x 3.65 cm |
| Weight: | 890 g |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Environmental standards: | TCO Certified, generation 10, for desktops, ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Carbon footprint: | 219 kg carbon emissions |
| Manufacturer warranty: | Base warranty - 1 year - pick-up and return Extended warranty - 1 year |
Aprašymas
The Lenovo ThinkCentre neo 55q Gen 6 offers a compact design ideal for small workspaces, ensuring efficiency without sacrificing performance. Powered by an AMD Ryzen 5 processor with a clock speed of 3.2 GHz and capable of reaching up to 4.9 GHz, this personal computer seamlessly handles various tasks. Coupled with 512 GB of PCIe NVMe SSD storage, it ensures rapid data access and transfer, making it suitable for both business and professional use. With its energy-efficient design, this model is certified by ENERGY STAR and EPEAT Gold, reflecting a commitment to sustainability. Equipped with integrated high definition audio and versatile connectivity options, it supports multiple devices through HDMI, DisplayPort, USB-C, and LAN, allowing users to connect freely to monitors and peripherals. The dual-channel memory architecture with DDR5 technology enhances overall responsiveness, making it a trustworthy choice for daily computing demands.
Funkcijos
Compact design suitable for small workspaces
Powered by AMD Ryzen 5 processor for efficient multitasking
512 GB PCIe NVMe SSD for quick data access
ENERGY STAR and EPEAT Gold certified for sustainability
Multiple connectivity options for versatile use