LENOVO TC M90q G6 U5-245T 16GB 512GB
Gamintojas: LENOVO
Prekės kodas (MPN): 13AC002EMH
Prekės kodas (MPN): 13AC002EMH
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | 12 vnt. 1-5 d.d. 12 / - vnt. | 1566,99 € | |
| S5 | - / - | 1794,01 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lenovo ThinkCentre M90q Gen 6 - tiny Core Ultra 5 245T - vPro Enterprise - 16 GB - SSD 512 GB - English |
| Type: | Personal computer - tiny |
| Bundled services: | 3 Years Lenovo Premier Support |
| Platform technology: | Intel vPro Enterprise |
| Localisation: | Language: English, French, German, Dutch / region: Netherlands |
| Processor: | 6 x Intel Core Ultra 5 (Series 2) 245T (up to 5.1 GHz, (14-core) |
| Cache memory: | 24 MB |
| Cache per processor: | 24 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR5 SDRAM |
| Hard drive: | SSD 512 GB - PCI Express 4.0 x4 - M.2 2280 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe), Performance |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Intel Graphics Shared Video Memory (UMA) |
| Networking: | 1GbE, 802.11a, 802.11b/g/n, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6, Bluetooth, Wi-Fi 7 |
| Keyboard: | English |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | Windows 11 Pro |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 17.9 cm x 18.29 cm x 3.65 cm |
| Weight: | 1.34 kg |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Base warranty - 3 years - on-site Extended warranty - 3 years - on-sit |
Aprašymas The Lenovo ThinkCentre M90q Gen 6 (13AC) is designed to meet the demands of modern professionals with its ultra small form factor. Powered by an Intel Core Ultra 5 processor with 14 cores and a maximum turbo speed of 5.1 GHz, this personal computer ensures smooth performance for a variety of tasks. It features robust connectivity options, including USB-C 3.2 Gen 2x2, HDMI, and DisplayPort, allowing for seamless integration with existing peripherals. Equipped with 16 GB of DDR5 RAM and a speedy 512 GB SSD, the system provides ample space for applications while enhancing data access speeds. The integrated Realtek ALC233VB audio codec contributes to high-definition audio experiences, making it suitable for both work and entertainment. With ENERGY STAR certification and MIL-STD 810H compliance, the M90q Gen 6 is efficient and built to withstand demanding environments. Funkcijos Compact ultra small form factor design Powerful Intel Core Ultra 5 processor with 14 cores Fast 512 GB SSD for quick data access Comprehensive connectivity options including USB-C and HDMI ENERGY STAR certified for energy efficiency |
| Product description: | Lenovo ThinkCentre M90q Gen 6 - tiny Core Ultra 5 245T - vPro Enterprise - 16 GB - SSD 512 GB - English |
| Type: | Personal computer - tiny |
| Bundled services: | 3 Years Lenovo Premier Support |
| Platform technology: | Intel vPro Enterprise |
| Localisation: | Language: English, French, German, Dutch / region: Netherlands |
| Processor: | 6 x Intel Core Ultra 5 (Series 2) 245T (up to 5.1 GHz, (14-core) |
| Cache memory: | 24 MB |
| Cache per processor: | 24 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR5 SDRAM |
| Hard drive: | SSD 512 GB - PCI Express 4.0 x4 - M.2 2280 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe), Performance |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Intel Graphics Shared Video Memory (UMA) |
| Networking: | 1GbE, 802.11a, 802.11b/g/n, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6, Bluetooth, Wi-Fi 7 |
| Keyboard: | English |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | Windows 11 Pro |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 17.9 cm x 18.29 cm x 3.65 cm |
| Weight: | 1.34 kg |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Base warranty - 3 years - on-site Extended warranty - 3 years - on-sit |
Aprašymas
The Lenovo ThinkCentre M90q Gen 6 (13AC) is designed to meet the demands of modern professionals with its ultra small form factor. Powered by an Intel Core Ultra 5 processor with 14 cores and a maximum turbo speed of 5.1 GHz, this personal computer ensures smooth performance for a variety of tasks. It features robust connectivity options, including USB-C 3.2 Gen 2x2, HDMI, and DisplayPort, allowing for seamless integration with existing peripherals. Equipped with 16 GB of DDR5 RAM and a speedy 512 GB SSD, the system provides ample space for applications while enhancing data access speeds. The integrated Realtek ALC233VB audio codec contributes to high-definition audio experiences, making it suitable for both work and entertainment. With ENERGY STAR certification and MIL-STD 810H compliance, the M90q Gen 6 is efficient and built to withstand demanding environments.
Funkcijos
Compact ultra small form factor design
Powerful Intel Core Ultra 5 processor with 14 cores
Fast 512 GB SSD for quick data access
Comprehensive connectivity options including USB-C and HDMI
ENERGY STAR certified for energy efficiency