LENOVO TC M75q G5 R7P 8700GE 16GB 512GB
Gamintojas: LENOVO
Prekės kodas (MPN): 12RQ004PMH
Prekės kodas (MPN): 12RQ004PMH
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1566,94 € | |
| S5 | - / - | 1615,47 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lenovo ThinkCentre M75q Gen 5 - tiny Ryzen 7 Pro 8700GE 3.6 GHz - 16 GB - SSD 512 GB - English |
| Type: | Personal computer - tiny |
| Bundled services: | 3 Years Lenovo Onsite Support, CO2 Offset 0.5 ton (2nd Gen) |
| Localisation: | Language: English, French, German, Dutch / region: Netherlands |
| Processor: | AMD Ryzen 7 Pro 8700GE / 3.6 GHz (up to 5.1 GHz, (8-core) |
| Cache memory: | 16 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 16 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 32 GB (max) - DDR5 SDRAM |
| Hard drive: | SSD 512 GB - PCI Express 4.0 x4 - M.2 2280 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe) |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | AMD Radeon 780M Shared Video Memory (UMA) |
| Networking: | 1GbE, 802.11a, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6, 802.11b/g/n, Bluetooth 5.3 |
| Keyboard: | English |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | Windows 11 Pro |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 17.9 cm x 18.29 cm x 3.65 cm |
| Weight: | 1.25 kg |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Environmental standards: | EPEAT Gold |
| Carbon footprint: | 286 kg carbon emissions |
| Manufacturer warranty: | Base warranty - 1 year - on-site Extended warranty - 3 years - on-site |
Aprašymas The Lenovo ThinkCentre M75q Gen 5 redefines efficiency and productivity in a compact package. Designed to fit into any workspace, this ultraslim form factor PC doesn't compromise on performance or security. With its AMD Ryzen 7 Pro processor and DDR5 memory, it handles tasks swiftly, ensuring your work flows smoothly. Connectivity is a breeze, thanks to its array of modern ports and wireless capabilities, including Wi-Fi 6E and Bluetooth 5.3. Graphics are crisp and clear, supported by AMD Radeon technology and capable of connecting to multiple displays. Moreover, its commitment to sustainability is evident with its ENERGY STAR 8.0 and EPEAT Gold certifications, making it not just powerful, but also an eco-friendly choice for the conscious consumer. Funkcijos Ultraslim form factor for space-saving installation AMD Ryzen 7 Pro 8700GE processor for high-speed performance Dual-channel DDR5 memory architecture enhances multitasking Supports up to 3 displays for an expansive visual workspace ENERGY STAR 8.0 and EPEAT Gold certified for energy efficiency |
| Product description: | Lenovo ThinkCentre M75q Gen 5 - tiny Ryzen 7 Pro 8700GE 3.6 GHz - 16 GB - SSD 512 GB - English |
| Type: | Personal computer - tiny |
| Bundled services: | 3 Years Lenovo Onsite Support, CO2 Offset 0.5 ton (2nd Gen) |
| Localisation: | Language: English, French, German, Dutch / region: Netherlands |
| Processor: | AMD Ryzen 7 Pro 8700GE / 3.6 GHz (up to 5.1 GHz, (8-core) |
| Cache memory: | 16 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 16 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 32 GB (max) - DDR5 SDRAM |
| Hard drive: | SSD 512 GB - PCI Express 4.0 x4 - M.2 2280 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe) |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | AMD Radeon 780M Shared Video Memory (UMA) |
| Networking: | 1GbE, 802.11a, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6, 802.11b/g/n, Bluetooth 5.3 |
| Keyboard: | English |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | Windows 11 Pro |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 17.9 cm x 18.29 cm x 3.65 cm |
| Weight: | 1.25 kg |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Environmental standards: | EPEAT Gold |
| Carbon footprint: | 286 kg carbon emissions |
| Manufacturer warranty: | Base warranty - 1 year - on-site Extended warranty - 3 years - on-site |
Aprašymas
The Lenovo ThinkCentre M75q Gen 5 redefines efficiency and productivity in a compact package. Designed to fit into any workspace, this ultraslim form factor PC doesn't compromise on performance or security. With its AMD Ryzen 7 Pro processor and DDR5 memory, it handles tasks swiftly, ensuring your work flows smoothly. Connectivity is a breeze, thanks to its array of modern ports and wireless capabilities, including Wi-Fi 6E and Bluetooth 5.3. Graphics are crisp and clear, supported by AMD Radeon technology and capable of connecting to multiple displays. Moreover, its commitment to sustainability is evident with its ENERGY STAR 8.0 and EPEAT Gold certifications, making it not just powerful, but also an eco-friendly choice for the conscious consumer.
Funkcijos
Ultraslim form factor for space-saving installation
AMD Ryzen 7 Pro 8700GE processor for high-speed performance
Dual-channel DDR5 memory architecture enhances multitasking
Supports up to 3 displays for an expansive visual workspace
ENERGY STAR 8.0 and EPEAT Gold certified for energy efficiency