LENOVO TC M75q G5 R5 8500GE 16GB 512GB
Gamintojas: LENOVO
Prekės kodas (MPN): 12RQ004NMH
Prekės kodas (MPN): 12RQ004NMH
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1330,99 € | |
| S5 | - / - | 1371,66 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lenovo ThinkCentre M75q Gen 5 - tiny Ryzen 5 8500GE 3.4 GHz - 16 GB - SSD 512 GB - English |
| Type: | Personal computer - tiny |
| Bundled services: | 3 Years Lenovo Onsite Support, CO2 Offset 0.5 ton (2nd Gen) |
| Localisation: | Language: English, French, German, Dutch / region: Netherlands |
| Processor: | AMD Ryzen 5 8500GE / 3.4 GHz (up to 5 GHz, (6-core) |
| Cache memory: | 16 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 16 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 32 GB (max) - DDR5 SDRAM |
| Hard drive: | SSD 512 GB - PCI Express 4.0 x4 - M.2 2280 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe) |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | AMD Radeon 740M Shared Video Memory (UMA) |
| Networking: | 1GbE, 802.11a, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6, 802.11b/g/n, Bluetooth 5.3 |
| Keyboard: | English |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | Windows 11 Pro |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 17.9 cm x 18.29 cm x 3.65 cm |
| Weight: | 1.25 kg |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Environmental standards: | EPEAT Gold |
| Carbon footprint: | 286 kg carbon emissions |
| Manufacturer warranty: | Base warranty - 1 year - on-site Extended warranty - 3 years - on-site |
Aprašymas The Lenovo ThinkCentre M75q Gen 5 is designed to meet the demands of modern workplaces while maintaining a 10-liter capacity. Powered by a Ryzen 5 processor with six cores and a maximum turbo speed of 5 GHz, it offers the performance needed for multitasking and productivity. The integrated audio codec chip ensures clear sound quality, and the system features high-definition audio standards, making it suitable for meetings and entertainment. Equipped with a 16 MB L3 cache and DDR5 RAM operating at a data transfer rate of 5200 MT/s, this personal computer supports fast data access and processing. The ultra slim form factor provides convenience and flexibility for any workstation setup. Additionally, with multiple USB ports, HDMI, and DisplayPort options, connectivity remains seamless for various peripherals and displays. Funkcijos Compact design fits into tight spaces High-speed Ryzen 5 processor for efficient performance Integrated audio for quality sound experience Fast SSD storage for quick data access Comprehensive security standards for data protection |
| Product description: | Lenovo ThinkCentre M75q Gen 5 - tiny Ryzen 5 8500GE 3.4 GHz - 16 GB - SSD 512 GB - English |
| Type: | Personal computer - tiny |
| Bundled services: | 3 Years Lenovo Onsite Support, CO2 Offset 0.5 ton (2nd Gen) |
| Localisation: | Language: English, French, German, Dutch / region: Netherlands |
| Processor: | AMD Ryzen 5 8500GE / 3.4 GHz (up to 5 GHz, (6-core) |
| Cache memory: | 16 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 16 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 32 GB (max) - DDR5 SDRAM |
| Hard drive: | SSD 512 GB - PCI Express 4.0 x4 - M.2 2280 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe) |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | AMD Radeon 740M Shared Video Memory (UMA) |
| Networking: | 1GbE, 802.11a, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6, 802.11b/g/n, Bluetooth 5.3 |
| Keyboard: | English |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | Windows 11 Pro |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 17.9 cm x 18.29 cm x 3.65 cm |
| Weight: | 1.25 kg |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Environmental standards: | EPEAT Gold |
| Carbon footprint: | 286 kg carbon emissions |
| Manufacturer warranty: | Base warranty - 1 year - on-site Extended warranty - 3 years - on-site |
Aprašymas
The Lenovo ThinkCentre M75q Gen 5 is designed to meet the demands of modern workplaces while maintaining a 10-liter capacity. Powered by a Ryzen 5 processor with six cores and a maximum turbo speed of 5 GHz, it offers the performance needed for multitasking and productivity. The integrated audio codec chip ensures clear sound quality, and the system features high-definition audio standards, making it suitable for meetings and entertainment.
Equipped with a 16 MB L3 cache and DDR5 RAM operating at a data transfer rate of 5200 MT/s, this personal computer supports fast data access and processing. The ultra slim form factor provides convenience and flexibility for any workstation setup. Additionally, with multiple USB ports, HDMI, and DisplayPort options, connectivity remains seamless for various peripherals and displays.
Funkcijos
Compact design fits into tight spaces
High-speed Ryzen 5 processor for efficient performance
Integrated audio for quality sound experience
Fast SSD storage for quick data access
Comprehensive security standards for data protection