LENOVO TC M70q G6 U7 265T 16GB 512GB
Gamintojas: LENOVO
Prekės kodas (MPN): 13A40064MH
Prekės kodas (MPN): 13A40064MH
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1645,56 € | |
| S5 | - / - | 1696,48 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lenovo ThinkCentre M70q Gen 6 - tiny - AI PC - Core Ultra 7 265T - 16 GB - SSD 512 GB - English |
| Type: | Personal computer - tiny - AI PC |
| Bundled services: | 3 Years Lenovo Onsite Support, CO2 Offset 0.5 ton (2nd Gen) |
| Localisation: | Language: English, French, German, Dutch / region: Netherlands |
| Processor: | Intel Core Ultra 7 (Series 2) 265T (up to 5.3 GHz, (20-core) |
| Neural processor unit (npu): | Intel AI Boost - up to 13 TOPS |
| Cache memory: | 30 MB |
| Cache per processor: | 30 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR5 SDRAM |
| Hard drive: | SSD 512 GB - PCI Express 4.0 x4 - M.2 2280 - TCG Opal Encryption, NVM Express (NVMe) |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Intel Graphics Shared Video Memory (UMA) - up to 8 TOPS |
| Networking: | 1GbE, 802.11a, 802.11b/g/n, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| Keyboard: | English |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | Windows 11 Pro |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 17.9 cm x 18.29 cm x 3.65 cm |
| Weight: | 1.18 kg |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Base warranty - 1 year - on-site Extended warranty - 3 years - on-site |
Aprašymas The Lenovo ThinkCentre M70q Gen 6 is an ultra small form factor personal computer that combines performance and efficiency for various tasks. Powered by a 20-core Intel Core Ultra 7 processor, it reaches a maximum turbo speed of 5.3 GHz, ensuring quick processing of applications and multitasking capabilities. With DDR5 RAM and a PCI Express NVMe SSD, users experience rapid data access and storage performance, enhancing productivity. The device is designed for energy efficiency, certified by ENERGY STAR version 9.0, making it a choice for environmentally conscious consumers. Connectivity is essential for any modern workstation, and this model does not disappoint. It features multiple ports including USB-C 3.2 Gen 2, HDMI, and DisplayPort 1.4a, allowing for integration with various peripherals. The built-in speaker adds convenience for audio playback, while the included Lenovo Traditional Keyboard and Lenovo Calliope Mouse offer a computing experience. The compact size of the M70q makes it easy to fit into tight spaces without compromising performance or features. Funkcijos 20-core Intel Core Ultra 7 processor for robust performance Energy efficient with ENERGY STAR certification Compact ultra small form factor design fits any workspace Fast data access with PCI Express NVMe SSD Comprehensive connectivity options including USB-C and HDMI |
| Product description: | Lenovo ThinkCentre M70q Gen 6 - tiny - AI PC - Core Ultra 7 265T - 16 GB - SSD 512 GB - English |
| Type: | Personal computer - tiny - AI PC |
| Bundled services: | 3 Years Lenovo Onsite Support, CO2 Offset 0.5 ton (2nd Gen) |
| Localisation: | Language: English, French, German, Dutch / region: Netherlands |
| Processor: | Intel Core Ultra 7 (Series 2) 265T (up to 5.3 GHz, (20-core) |
| Neural processor unit (npu): | Intel AI Boost - up to 13 TOPS |
| Cache memory: | 30 MB |
| Cache per processor: | 30 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR5 SDRAM |
| Hard drive: | SSD 512 GB - PCI Express 4.0 x4 - M.2 2280 - TCG Opal Encryption, NVM Express (NVMe) |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Intel Graphics Shared Video Memory (UMA) - up to 8 TOPS |
| Networking: | 1GbE, 802.11a, 802.11b/g/n, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| Keyboard: | English |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | Windows 11 Pro |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 17.9 cm x 18.29 cm x 3.65 cm |
| Weight: | 1.18 kg |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Base warranty - 1 year - on-site Extended warranty - 3 years - on-site |
Aprašymas
The Lenovo ThinkCentre M70q Gen 6 is an ultra small form factor personal computer that combines performance and efficiency for various tasks. Powered by a 20-core Intel Core Ultra 7 processor, it reaches a maximum turbo speed of 5.3 GHz, ensuring quick processing of applications and multitasking capabilities. With DDR5 RAM and a PCI Express NVMe SSD, users experience rapid data access and storage performance, enhancing productivity. The device is designed for energy efficiency, certified by ENERGY STAR version 9.0, making it a choice for environmentally conscious consumers.
Connectivity is essential for any modern workstation, and this model does not disappoint. It features multiple ports including USB-C 3.2 Gen 2, HDMI, and DisplayPort 1.4a, allowing for integration with various peripherals. The built-in speaker adds convenience for audio playback, while the included Lenovo Traditional Keyboard and Lenovo Calliope Mouse offer a computing experience. The compact size of the M70q makes it easy to fit into tight spaces without compromising performance or features.
Funkcijos
20-core Intel Core Ultra 7 processor for robust performance
Energy efficient with ENERGY STAR certification
Compact ultra small form factor design fits any workspace
Fast data access with PCI Express NVMe SSD
Comprehensive connectivity options including USB-C and HDMI