LENOVO TC M70q G6 U5 225T 16GB 512GB
Gamintojas: LENOVO
Prekės kodas (MPN): 13HA001WMH
Prekės kodas (MPN): 13HA001WMH
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1315,23 € | |
| S1 | 15 vnt. 2026-08-17 - / 15 vnt. | 1354,13 € | |
| S5 | - / - | 1355,93 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lenovo ThinkCentre M70q Gen 6 - tiny - AI PC - Core Ultra 5 225T - 16 GB - SSD 512 GB - English |
| Type: | Personal computer - tiny - AI PC |
| Bundled services: | 3 Years Lenovo Onsite Support, CO2 Offset 0.5 ton (2nd Gen) |
| Localisation: | Language: English, French, German, Dutch / region: Netherlands |
| Processor: | Intel Core Ultra 5 (Series 2) 225T (up to 4.9 GHz, (10-core) |
| Neural processor unit (npu): | Intel AI Boost - up to 13 TOPS |
| Cache memory: | 20 MB |
| Cache per processor: | 20 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR5 SDRAM |
| Hard drive: | SSD 512 GB - PCI Express 4.0 x4 - M.2 2280 - TCG Opal Encryption, NVM Express (NVMe) |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Intel Graphics Shared Video Memory (UMA) - up to 4 TOPS |
| Networking: | 1GbE, 802.11a, 802.11b/g/n, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| Keyboard: | English |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | Windows 11 Pro |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 17.9 cm x 18.29 cm x 3.65 cm |
| Weight: | 1.18 kg |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Base warranty - 1 year - on-site Extended warranty - 3 years - on-site |
Aprašymas The Lenovo ThinkCentre M70q Gen 6 is designed for users who need performance in a compact format. Featuring an ultra small form factor, this personal computer is equipped with a powerful Intel Core Ultra 5 processor, providing 10 cores and a max turbo speed of 4.9 GHz. With 16 GB DDR5 SDRAM and support for dual-channel memory architecture, users can expect efficient multitasking and swift data processing. The 512 GB SSD offers ample storage and ensures quick data access with its PCI Express 4.0 interface. This model stands out with its ENERGY STAR certification and robust security features, including a Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) and chassis intrusion switch. The integrated Intel Graphics ensures decent visual performance while various connectivity options, including Bluetooth 5.2 and Wi-Fi 6, keep you connected at high speeds. Coupled with a user-friendly Lenovo Traditional Keyboard and Lenovo Calliope Mouse, this system is a reliable choice for both work and entertainment. Funkcijos Ultra small form factor for space-saving placement Powerful Intel Core Ultra 5 processor with 10 cores All-day connectivity with Wi-Fi 6 and Bluetooth 5.2 Fast and secure 512 GB PCIe SSD storage ENERGY STAR certified for energy efficiency |
| Product description: | Lenovo ThinkCentre M70q Gen 6 - tiny - AI PC - Core Ultra 5 225T - 16 GB - SSD 512 GB - English |
| Type: | Personal computer - tiny - AI PC |
| Bundled services: | 3 Years Lenovo Onsite Support, CO2 Offset 0.5 ton (2nd Gen) |
| Localisation: | Language: English, French, German, Dutch / region: Netherlands |
| Processor: | Intel Core Ultra 5 (Series 2) 225T (up to 4.9 GHz, (10-core) |
| Neural processor unit (npu): | Intel AI Boost - up to 13 TOPS |
| Cache memory: | 20 MB |
| Cache per processor: | 20 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR5 SDRAM |
| Hard drive: | SSD 512 GB - PCI Express 4.0 x4 - M.2 2280 - TCG Opal Encryption, NVM Express (NVMe) |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Intel Graphics Shared Video Memory (UMA) - up to 4 TOPS |
| Networking: | 1GbE, 802.11a, 802.11b/g/n, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| Keyboard: | English |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | Windows 11 Pro |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 17.9 cm x 18.29 cm x 3.65 cm |
| Weight: | 1.18 kg |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Base warranty - 1 year - on-site Extended warranty - 3 years - on-site |
Aprašymas
The Lenovo ThinkCentre M70q Gen 6 is designed for users who need performance in a compact format. Featuring an ultra small form factor, this personal computer is equipped with a powerful Intel Core Ultra 5 processor, providing 10 cores and a max turbo speed of 4.9 GHz. With 16 GB DDR5 SDRAM and support for dual-channel memory architecture, users can expect efficient multitasking and swift data processing. The 512 GB SSD offers ample storage and ensures quick data access with its PCI Express 4.0 interface. This model stands out with its ENERGY STAR certification and robust security features, including a Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) and chassis intrusion switch. The integrated Intel Graphics ensures decent visual performance while various connectivity options, including Bluetooth 5.2 and Wi-Fi 6, keep you connected at high speeds. Coupled with a user-friendly Lenovo Traditional Keyboard and Lenovo Calliope Mouse, this system is a reliable choice for both work and entertainment.
Funkcijos
Ultra small form factor for space-saving placement
Powerful Intel Core Ultra 5 processor with 10 cores
All-day connectivity with Wi-Fi 6 and Bluetooth 5.2
Fast and secure 512 GB PCIe SSD storage
ENERGY STAR certified for energy efficiency