LENOVO ST550 4208 8C 32GB 930-8i 2GB
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): 7X10A0F4EA
Prekės kodas (MPN): 7X10A0F4EA
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 5915,93 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lenovo ThinkSystem ST550 - tower Xeon Silver 4208 2.1 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 4U |
| Localisation: | Region: EMEA |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4208 / 2.1 GHz (up to 3.2 GHz, (8-core) |
| Cache memory: | 11 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 11 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 768 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (ThinkSystem RAID 930-8i) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Matrox G200 |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 17.6 cm x 66 cm x 43.8 cm |
| Weight: | 36 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas The Lenovo ThinkSystem ST550 2-socket 4U rack-mountable tower server provides outstanding performance and industry-leading reliability. It is ideal for small-to-medium businesses, distributed enterprises, retail, educational institutions and branch offices. Funkcijos ENERGY STAR certified for energy efficiency Supports extensive expansion with PCIe 3.0 x16 slots Multiple USB and Gigabit Ethernet ports for enhanced connectivity Up to 12 DIMM slots supporting Memory Mirroring and Sparing Intel Xeon Silver processor for high-performance computing |
| Product description: | Lenovo ThinkSystem ST550 - tower Xeon Silver 4208 2.1 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 4U |
| Localisation: | Region: EMEA |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4208 / 2.1 GHz (up to 3.2 GHz, (8-core) |
| Cache memory: | 11 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 11 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 768 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (ThinkSystem RAID 930-8i) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Matrox G200 |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 17.6 cm x 66 cm x 43.8 cm |
| Weight: | 36 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
The Lenovo ThinkSystem ST550 2-socket 4U rack-mountable tower server provides outstanding performance and industry-leading reliability. It is ideal for small-to-medium businesses, distributed enterprises, retail, educational institutions and branch offices.
Funkcijos
ENERGY STAR certified for energy efficiency
Supports extensive expansion with PCIe 3.0 x16 slots
Multiple USB and Gigabit Ethernet ports for enhanced connectivity
Up to 12 DIMM slots supporting Memory Mirroring and Sparing
Intel Xeon Silver processor for high-performance computing