LENOVO ST50V2 E-2324G 4C 16GB 2x960TBSSD
Gamintojas: LENOVO
Prekės kodas (MPN): 7D8JA043EA
Prekės kodas (MPN): 7D8JA043EA
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 2257,27 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lenovo ThinkSystem ST50 V2 - tower Xeon E-2324G 3.1 GHz - 16 GB - SSD 2 x 960 GB |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 5U |
| Localisation: | Region: EMEA |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon E-2324G / 3.1 GHz (up to 4.6 GHz, (Quad-Core) |
| Processor socket: | LGA1200 Socket |
| Cache memory: | 8 MB |
| Cache per processor: | 8 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 128 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) |
| Hard drive: | 2 x SSD 960 GB - SATA 6Gb/s |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Intel UHD Graphics P750 Shared Video Memory (UMA) |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 17 cm x 31.6 cm x 37.6 cm |
| Weight: | 9.4 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas The ThinkSystem ST50 V2 offers enterprise-class reliability features such as error correcting code (ECC) memory, the onboard RAID controller, and enterprise-class hard drives and network adapters. The server has Intel Active Management Technology (AMT) built-in, along with support for industry-standard management tools. The ST50 V2 runs a wide range of server operating systems and is quiet enough and small enough to fit under or beside an office desk. Funkcijos Improved single-socket processor performance Up to four 3200 MHz DDR4 ECC UDIMMs provide speed and capacity of up to 64 GB Three PCIe slots for I/O expansion, one of which has a PCIe Gen4 interface to maximize I/O performance Support for an NVMe M.2 drive for OS boot operations Up to three non-hot-swap (NHS) drive bays, two 3.5-inch and one 2.5-inch, supporting hard disk drives (HDDs) or solid-state drives (SSDs) provide flexible internal storage capacity |
| Product description: | Lenovo ThinkSystem ST50 V2 - tower Xeon E-2324G 3.1 GHz - 16 GB - SSD 2 x 960 GB |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 5U |
| Localisation: | Region: EMEA |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon E-2324G / 3.1 GHz (up to 4.6 GHz, (Quad-Core) |
| Processor socket: | LGA1200 Socket |
| Cache memory: | 8 MB |
| Cache per processor: | 8 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 128 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) |
| Hard drive: | 2 x SSD 960 GB - SATA 6Gb/s |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Intel UHD Graphics P750 Shared Video Memory (UMA) |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 17 cm x 31.6 cm x 37.6 cm |
| Weight: | 9.4 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
The ThinkSystem ST50 V2 offers enterprise-class reliability features such as error correcting code (ECC) memory, the onboard RAID controller, and enterprise-class hard drives and network adapters. The server has Intel Active Management Technology (AMT) built-in, along with support for industry-standard management tools. The ST50 V2 runs a wide range of server operating systems and is quiet enough and small enough to fit under or beside an office desk.
Funkcijos
Improved single-socket processor performance
Up to four 3200 MHz DDR4 ECC UDIMMs provide speed and capacity of up to 64 GB
Three PCIe slots for I/O expansion, one of which has a PCIe Gen4 interface to maximize I/O performance
Support for an NVMe M.2 drive for OS boot operations
Up to three non-hot-swap (NHS) drive bays, two 3.5-inch and one 2.5-inch, supporting hard disk drives (HDDs) or solid-state drives (SSDs) provide flexible internal storage capacity