LENOVO SR630 V2 Xeon Silver 4309Y 32GB
Gamintojas: LENOVO
Prekės kodas (MPN): 7Z71A088EA
Prekės kodas (MPN): 7Z71A088EA
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 5669,39 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lenovo ThinkSystem SR630 V2 - rack-mountable Xeon Silver 4309Y 2.8 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Localisation: | Region: EMEA |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4309Y / 2.8 GHz (up to 3.6 GHz, (8-core) |
| Cache memory: | 12 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 12 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 8 TB (max) - DDR4 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (ThinkSystem RAID 930-8i) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Matrox G200 |
| Video memory: | 16 MB |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 77.3 cm x 4.3 cm |
| Weight: | 20.8 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified EPEAT Bronze |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas The Lenovo ThinkSystem SR630 V2 is an ideal 2-socket 1U rack server for small businesses up to large enterprises that need industry-leading reliability, management, and security, as well as maximizing performance and flexibility for future growth. The SR630 V2 is designed to handle a wide range of workloads, such as databases, virtualization and cloud computing, virtual desktop infrastructure (VDI), infrastructure security, systems management, enterprise applications, collaboration/email, streaming media, web, and HPC. Funkcijos Rack-mountable design for optimal space utilization Intel Xeon Silver processor for reliable computing Trusted Platform Module (TPM 2.0) for enhanced security Multiple USB and VGA ports for versatile connectivity Matrox G200 graphics processor for efficient video output |
| Product description: | Lenovo ThinkSystem SR630 V2 - rack-mountable Xeon Silver 4309Y 2.8 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Localisation: | Region: EMEA |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4309Y / 2.8 GHz (up to 3.6 GHz, (8-core) |
| Cache memory: | 12 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 12 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 8 TB (max) - DDR4 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (ThinkSystem RAID 930-8i) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Matrox G200 |
| Video memory: | 16 MB |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 77.3 cm x 4.3 cm |
| Weight: | 20.8 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified EPEAT Bronze |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
The Lenovo ThinkSystem SR630 V2 is an ideal 2-socket 1U rack server for small businesses up to large enterprises that need industry-leading reliability, management, and security, as well as maximizing performance and flexibility for future growth. The SR630 V2 is designed to handle a wide range of workloads, such as databases, virtualization and cloud computing, virtual desktop infrastructure (VDI), infrastructure security, systems management, enterprise applications, collaboration/email, streaming media, web, and HPC.
Funkcijos
Rack-mountable design for optimal space utilization
Intel Xeon Silver processor for reliable computing
Trusted Platform Module (TPM 2.0) for enhanced security
Multiple USB and VGA ports for versatile connectivity
Matrox G200 graphics processor for efficient video output