LENOVO SE350 Intel Xeon D-2183IT 16C
Gamintojas: LENOVO
Prekės kodas (MPN): 7D1XA02QEA
Prekės kodas (MPN): 7D1XA02QEA
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 7634,15 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lenovo ThinkSystem SE350 - rack-mountable Xeon D-2183IT 2.2 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Localisation: | Region: EMEA |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon D-2183IT / 2.2 GHz (up to 3 GHz, (16-core) |
| Cache memory: | 22 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 22 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 256 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | SATA |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Matrox G200 |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE, 10GbE |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 20.9 cm x 37.6 cm x 4.3 cm |
| Weight: | 3.75 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas The ThinkSystem SE350 is a purpose-built server that is half the width and significantly shorter than a traditional server, making it ideal for deployment in tight spaces. It can be mounted on a wall, stacked on a shelf or mounted in a rack. The ThinkSystem SE350 puts increased processing power, storage and network closer to where data is generated, allowing actions resulting from the analysis of that data to take place more quickly. Funkcijos Broad-wired and wireless connectivity Rugged, handles 0-55°C, dust and vibration Small and flexible Low-touch deployment Highly secure |
| Product description: | Lenovo ThinkSystem SE350 - rack-mountable Xeon D-2183IT 2.2 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Localisation: | Region: EMEA |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon D-2183IT / 2.2 GHz (up to 3 GHz, (16-core) |
| Cache memory: | 22 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 22 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 256 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | SATA |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Matrox G200 |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE, 10GbE |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 20.9 cm x 37.6 cm x 4.3 cm |
| Weight: | 3.75 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
The ThinkSystem SE350 is a purpose-built server that is half the width and significantly shorter than a traditional server, making it ideal for deployment in tight spaces. It can be mounted on a wall, stacked on a shelf or mounted in a rack. The ThinkSystem SE350 puts increased processing power, storage and network closer to where data is generated, allowing actions resulting from the analysis of that data to take place more quickly.
Funkcijos
Broad-wired and wireless connectivity
Rugged, handles 0-55°C, dust and vibration
Small and flexible
Low-touch deployment
Highly secure