LENOVO Legion 17inch Armored Backpack II
Gamintojas: LENOVO
Prekės kodas (MPN): GX40V10007
Prekės kodas (MPN): GX40V10007
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 130,61 € | |
| S1 | 22 vnt. 1-5 d.d. 40 vnt. 2026-06-22 22 / 40 vnt. |
90,45 € | |
| S5 | 29 vnt. 1-3 d.d. 29 / - vnt. |
91,03 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lenovo Legion Armored Backpack II - notebook carrying backpack |
| Product type: | Notebook carrying backpack |
| Colour: | Black |
| Product material: | Polyester, polyurethane, molded EVA |
| Dimensions (wxdxh): | 36 cm x 18 cm x 50.5 cm |
| Weight: | 1.443 kg |
| Notebook compatibility: | 17" |
| Features: | Padded back, mesh pocket, padded notebook compartment |
| Carrying strap: | Adjustable shoulder strap |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
| Designed for: | IdeaPad 1 15; 3 14; 3 15; 3 17; 5 14; 5 15; 5 Pro 14; 5 Pro 16; IdeaPad Flex 5 16; IdeaPad Gaming 3 15; Id |
Aprašymas The Lenovo Legion Armored Backpack II seamlessly combines durability, convenience, and style. Built for gamers, it features a rock-solid EVA molded front shield, as well as double-layered protection in the PC compartment. Well-designed storage pockets enable you to quickly access your gear in the heat of battle, while its padded and ventilated back with adjustable shoulder straps deliver comfort at all times. Legion 17" Armored Backpack II
The Lenovo™ Legion 17” Armored Backpack II seamlessly combines durability, convenience, and style. Built for gamers, it features a rock-solid EVA molded front shield, as well as double-layered protection in the PC compartment. Well-designed storage pockets enable you to quickly access your gear in the heat of battle, while its padded and ventilated back with adjustable shoulder straps deliver comfort at all times. Specifications
|
| Product description: | Lenovo Legion Armored Backpack II - notebook carrying backpack |
| Product type: | Notebook carrying backpack |
| Colour: | Black |
| Product material: | Polyester, polyurethane, molded EVA |
| Dimensions (wxdxh): | 36 cm x 18 cm x 50.5 cm |
| Weight: | 1.443 kg |
| Notebook compatibility: | 17" |
| Features: | Padded back, mesh pocket, padded notebook compartment |
| Carrying strap: | Adjustable shoulder strap |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
| Designed for: | IdeaPad 1 15; 3 14; 3 15; 3 17; 5 14; 5 15; 5 Pro 14; 5 Pro 16; IdeaPad Flex 5 16; IdeaPad Gaming 3 15; Id |
Aprašymas
The Lenovo Legion Armored Backpack II seamlessly combines durability, convenience, and style. Built for gamers, it features a rock-solid EVA molded front shield, as well as double-layered protection in the PC compartment. Well-designed storage pockets enable you to quickly access your gear in the heat of battle, while its padded and ventilated back with adjustable shoulder straps deliver comfort at all times.
Legion 17" Armored Backpack II
- EVA front shield
- Water resistant fabric
- Quick access compartment
- Dedicated pockets for headset, mouse and keyboard
- Separate cushioned laptop compartment with one more layer of protection
The Lenovo™ Legion 17” Armored Backpack II seamlessly combines durability, convenience, and style. Built for gamers, it features a rock-solid EVA molded front shield, as well as double-layered protection in the PC compartment. Well-designed storage pockets enable you to quickly access your gear in the heat of battle, while its padded and ventilated back with adjustable shoulder straps deliver comfort at all times.
Specifications
- Outside Fabric Material: Polyester 60% PU 40%
- Dimensions: 360 x 180 x 505 mm
- Weight: 1443 g
- Warranty: 1 year