LENOVO L14 G6 R AI 5P 340 14i 32GB 512GB
Gamintojas: LENOVO
Prekės kodas (MPN): 21SE0002MH
Prekės kodas (MPN): 21SE0002MH
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1661,37 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lenovo ThinkPad L14 Gen 6 - 14" - AMD Ryzen AI 5 PRO - 340 - 32 GB RAM - 512 GB SSD - English |
| Product type: | Notebook - 180-degree hinge design |
| Operating system: | Win 11 Pro - Dutch / English / French / German / Italian |
| Processor: | AMD Ryzen AI 5 PRO 340 / 2 GHz, up to 4.8 GHz / 16 MB Cache |
| Neural processor unit (npu): | AMD Ryzen AI - up to 50 TOPS |
| Memory: | 32 GB DDR5 (1 x 32 GB) |
| Storage: | 512 GB SSD - TCG Opal Encryption 2, NVMe |
| Display: | 14" 1920 x 1200 / WUXGA @ 60 Hz |
| Graphics: | AMD Radeon 840M |
| Keyboard: | English |
| Keyboard backlight: | Yes |
| Integrated webcam: | Yes |
| Copilot+ pc: | Yes |
| Networking: | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Security: | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader, smart card reader |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 31.37 cm x 22.6 cm x 2.29 cm |
| Weight: | 1.38 kg |
| Localisation: | Language: English, German, French, Dutch / region: Netherlands |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Manufacturer warranty: | Base warranty - 1 year - pick-up and return Base warranty - battery - |
| Bundled services: | 3 Years Lenovo Onsite Support |
Aprašymas The Lenovo ThinkPad L14 Gen 6 combines performance and functionality in a compact design. Featuring a 14-inch WUXGA display with a native resolution of 1920 x 1200, it delivers vibrant visuals that enhance productivity. The IPS technology ensures wide viewing angles and anti-glare coating allows for comfortable work in bright environments. With a brightness of 400 cd/m², users can expect a clear image whether indoors or outdoors. Equipped with dual array microphones and high definition audio stereo speakers, communication remains clear and immersive. The integrated webcam is enhanced by a privacy shutter and fixed focus, ensuring privacy during virtual meetings. Security features such as a fingerprint reader and Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) provide added peace of mind for sensitive data protection. The robust connectivity options, including USB Power Delivery and a variety of ports, make this device versatile for all user needs. Funkcijos 14-inch WUXGA display with 1920 x 1200 resolution Dual array microphone and high definition audio speakers Integrated webcam with privacy shutter Security features include fingerprint reader and TPM 2.0 Robust connectivity with multiple USB and HDMI ports |
| Product description: | Lenovo ThinkPad L14 Gen 6 - 14" - AMD Ryzen AI 5 PRO - 340 - 32 GB RAM - 512 GB SSD - English |
| Product type: | Notebook - 180-degree hinge design |
| Operating system: | Win 11 Pro - Dutch / English / French / German / Italian |
| Processor: | AMD Ryzen AI 5 PRO 340 / 2 GHz, up to 4.8 GHz / 16 MB Cache |
| Neural processor unit (npu): | AMD Ryzen AI - up to 50 TOPS |
| Memory: | 32 GB DDR5 (1 x 32 GB) |
| Storage: | 512 GB SSD - TCG Opal Encryption 2, NVMe |
| Display: | 14" 1920 x 1200 / WUXGA @ 60 Hz |
| Graphics: | AMD Radeon 840M |
| Keyboard: | English |
| Keyboard backlight: | Yes |
| Integrated webcam: | Yes |
| Copilot+ pc: | Yes |
| Networking: | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Security: | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader, smart card reader |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 31.37 cm x 22.6 cm x 2.29 cm |
| Weight: | 1.38 kg |
| Localisation: | Language: English, German, French, Dutch / region: Netherlands |
| Manufacturer selling program: | Lenovo TopSeller |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Manufacturer warranty: | Base warranty - 1 year - pick-up and return Base warranty - battery - |
| Bundled services: | 3 Years Lenovo Onsite Support |
Aprašymas
The Lenovo ThinkPad L14 Gen 6 combines performance and functionality in a compact design. Featuring a 14-inch WUXGA display with a native resolution of 1920 x 1200, it delivers vibrant visuals that enhance productivity. The IPS technology ensures wide viewing angles and anti-glare coating allows for comfortable work in bright environments. With a brightness of 400 cd/m², users can expect a clear image whether indoors or outdoors. Equipped with dual array microphones and high definition audio stereo speakers, communication remains clear and immersive. The integrated webcam is enhanced by a privacy shutter and fixed focus, ensuring privacy during virtual meetings. Security features such as a fingerprint reader and Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) provide added peace of mind for sensitive data protection. The robust connectivity options, including USB Power Delivery and a variety of ports, make this device versatile for all user needs.
Funkcijos
14-inch WUXGA display with 1920 x 1200 resolution
Dual array microphone and high definition audio speakers
Integrated webcam with privacy shutter
Security features include fingerprint reader and TPM 2.0
Robust connectivity with multiple USB and HDMI ports