LENOVO ISG ThinkSystem ST650 V3 1xIntel
Gamintojas: LENOVO
Prekės kodas (MPN): 7D7AA00XEA
Prekės kodas (MPN): 7D7AA00XEA
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 10156,92 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lenovo ThinkSystem ST650 V3 - tower Xeon Gold 5415+ 2.9 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 4U |
| Localisation: | Region: EMEA |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Gold 5415+ / 2.9 GHz (up to 4.1 GHz, (8-core) |
| Cache memory: | 22.5 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 22.5 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 4 TB (max) - DDR5 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (ThinkSystem RAID 9350-8i) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | ASPEED AST2600 |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE, 10GbE |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 17.5 cm x 73.4 cm x 46.2 cm |
| Weight: | 39.1 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified EPEAT Bronze |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas The Lenovo ThinkSystem ST650 V3 is an ideal 2-socket 4U tower server for small businesses up to large enterprises that need industry-leading reliability, management, and security, as well as maximizing performance and flexibility for future growth. The ST650 V3 is based on the 4th generation Intel Xeon scalable processor family. The ST650 V3 is designed to handle a wide range of workloads, such as databases, virtualization and cloud computing, virtual desktop infrastructure (VDI), infrastructure security, systems management, enterprise applications, collaboration/email, streaming media, web, and HPC. Funkcijos The ST650 V3 offers numerous features to boost performance, improve scalability and reduce costs The ST650 V3 provides many features to simplify serviceability and increase system uptime Systems management features simplify local and remote management of the ST650 V3 The ST650 V3 offers the following energy-efficiency features to save energy, reduce operational costs, and increase energy availability |
| Product description: | Lenovo ThinkSystem ST650 V3 - tower Xeon Gold 5415+ 2.9 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 4U |
| Localisation: | Region: EMEA |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Gold 5415+ / 2.9 GHz (up to 4.1 GHz, (8-core) |
| Cache memory: | 22.5 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 22.5 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 4 TB (max) - DDR5 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (ThinkSystem RAID 9350-8i) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | ASPEED AST2600 |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE, 10GbE |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 17.5 cm x 73.4 cm x 46.2 cm |
| Weight: | 39.1 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified EPEAT Bronze |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
The Lenovo ThinkSystem ST650 V3 is an ideal 2-socket 4U tower server for small businesses up to large enterprises that need industry-leading reliability, management, and security, as well as maximizing performance and flexibility for future growth.
The ST650 V3 is based on the 4th generation Intel Xeon scalable processor family. The ST650 V3 is designed to handle a wide range of workloads, such as databases, virtualization and cloud computing, virtual desktop infrastructure (VDI), infrastructure security, systems management, enterprise applications, collaboration/email, streaming media, web, and HPC.
Funkcijos
The ST650 V3 offers numerous features to boost performance, improve scalability and reduce costs
The ST650 V3 provides many features to simplify serviceability and increase system uptime
Systems management features simplify local and remote management of the ST650 V3
The ST650 V3 offers the following energy-efficiency features to save energy, reduce operational costs, and increase energy availability