LENOVO ISG ThinkSystem ST50 V2 E-2356G
Gamintojas: LENOVO
Prekės kodas (MPN): 7D8JA00FEA
Prekės kodas (MPN): 7D8JA00FEA
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 2533,47 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lenovo ThinkSystem ST50 V2 - tower - Xeon E-2356G 3.2 GHz - 16 GB - HDD 2 x 2 TB |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 5U |
| Localisation: | Region: EMEA |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon E-2356G / 3.2 GHz (, up to 5 GHz, (6-core) |
| Cache memory: | 12 MB |
| Cache per processor: | 12 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) |
| Hard drive: | 2 x HDD 2 TB |
| Optical storage: | DVD-Writer |
| Graphics controller: | Intel UHD Graphics P750 |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 28 cm x 42 cm x 54 cm |
| Weight: | 9.4 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas The ThinkSystem ST50 V2 offers enterprise-class reliability features such as error correcting code (ECC) memory, the onboard RAID controller, and enterprise-class hard drives and network adapters. The server has Intel Active Management Technology (AMT) built-in, along with support for industry-standard management tools. The ST50 V2 runs a wide range of server operating systems and is quiet enough and small enough to fit under or beside an office desk. Funkcijos Improved single-socket processor performance Up to four 3200 MHz DDR4 ECC UDIMMs provide speed and capacity of up to 64 GB Three PCIe slots for I/O expansion, one of which has a PCIe Gen4 interface to maximize I/O performance Support for an NVMe M.2 drive for OS boot operations Up to three non-hot-swap (NHS) drive bays, two 3.5-inch and one 2.5-inch, supporting hard disk drives (HDDs) or solid-state drives (SSDs) provide flexible internal storage capacity |
| Product description: | Lenovo ThinkSystem ST50 V2 - tower - Xeon E-2356G 3.2 GHz - 16 GB - HDD 2 x 2 TB |
| Type: | Server - tower |
| Height (rack units): | 5U |
| Localisation: | Region: EMEA |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon E-2356G / 3.2 GHz (, up to 5 GHz, (6-core) |
| Cache memory: | 12 MB |
| Cache per processor: | 12 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) |
| Hard drive: | 2 x HDD 2 TB |
| Optical storage: | DVD-Writer |
| Graphics controller: | Intel UHD Graphics P750 |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 28 cm x 42 cm x 54 cm |
| Weight: | 9.4 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
The ThinkSystem ST50 V2 offers enterprise-class reliability features such as error correcting code (ECC) memory, the onboard RAID controller, and enterprise-class hard drives and network adapters. The server has Intel Active Management Technology (AMT) built-in, along with support for industry-standard management tools. The ST50 V2 runs a wide range of server operating systems and is quiet enough and small enough to fit under or beside an office desk.
Funkcijos
Improved single-socket processor performance
Up to four 3200 MHz DDR4 ECC UDIMMs provide speed and capacity of up to 64 GB
Three PCIe slots for I/O expansion, one of which has a PCIe Gen4 interface to maximize I/O performance
Support for an NVMe M.2 drive for OS boot operations
Up to three non-hot-swap (NHS) drive bays, two 3.5-inch and one 2.5-inch, supporting hard disk drives (HDDs) or solid-state drives (SSDs) provide flexible internal storage capacity