LENOVO ISG ThinkSystem SR665 EPYC 9124
Gamintojas: LENOVO
Prekės kodas (MPN): 7D9AA01TEA
Prekės kodas (MPN): 7D9AA01TEA
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 7824,43 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lenovo ThinkSystem SR665 V3 - rack-mountable EPYC 9124 3 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Localisation: | Region: EMEA |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x AMD EPYC 9124 / 3 GHz (up to 3.7 GHz, (16-core) |
| Cache memory: | 64 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 64 MB |
| Ram: | 32 GB DDR5 SDRAM - ECC |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | ASPEED AST2600 |
| Video memory: | 16 MB |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 44.5 cm x 76.6 cm x 8.7 cm |
| Weight: | 38.8 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified EPEAT Bronze |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - replacement - 3 years - response time: next business day |
Aprašymas The Lenovo ThinkSystem SR665 V3 is a 2-socket 2U server that features the AMD EPYC "Genoa" family of processors. With the 24 cores per processor and support for the PCIe 5.0 standard for I/O, the SR665 V3 offers the ultimate in two-socket server performance in a 2U form factor. The server is ideal for dense workloads that can take advantage of GPU processing and high-performance NVMe drives. Funkcijos 80 PLUS Titanium certified power supply for energy efficiency Trusted Platform Module (TPM 2.0) security chip for enhanced data protection AMD EPYC processor support for high-performance computing Up to 6 TB of DDR5 memory for extensive data processing Comprehensive USB and VGA connectivity for versatile use |
| Product description: | Lenovo ThinkSystem SR665 V3 - rack-mountable EPYC 9124 3 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Localisation: | Region: EMEA |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x AMD EPYC 9124 / 3 GHz (up to 3.7 GHz, (16-core) |
| Cache memory: | 64 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 64 MB |
| Ram: | 32 GB DDR5 SDRAM - ECC |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | ASPEED AST2600 |
| Video memory: | 16 MB |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 44.5 cm x 76.6 cm x 8.7 cm |
| Weight: | 38.8 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified EPEAT Bronze |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - replacement - 3 years - response time: next business day |
Aprašymas
The Lenovo ThinkSystem SR665 V3 is a 2-socket 2U server that features the AMD EPYC "Genoa" family of processors. With the 24 cores per processor and support for the PCIe 5.0 standard for I/O, the SR665 V3 offers the ultimate in two-socket server performance in a 2U form factor. The server is ideal for dense workloads that can take advantage of GPU processing and high-performance NVMe drives.
Funkcijos
80 PLUS Titanium certified power supply for energy efficiency
Trusted Platform Module (TPM 2.0) security chip for enhanced data protection
AMD EPYC processor support for high-performance computing
Up to 6 TB of DDR5 memory for extensive data processing
Comprehensive USB and VGA connectivity for versatile use