LENOVO ISG SR530 Xeon Silver 4208 8C
Gamintojas: LENOVO
Prekės kodas (MPN): 7X08A0BHEA
Prekės kodas (MPN): 7X08A0BHEA
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 5078,37 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lenovo ThinkSystem SR530 - rack-mountable Xeon Silver 4208 2.1 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Localisation: | Region: EMEA |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4208 / 2.1 GHz (up to 3.2 GHz, (8-core) |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology |
| Cache memory: | 11 MB |
| Cache per processor: | 11 MB |
| Ram: | 16 GB DDR4 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (ThinkSystem RAID 5350-8i) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Matrox G200 |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 43.5 cm x 75 cm x 4.3 cm |
| Weight: | 10.2 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas Lenovo ThinkSystem SR530 is an ideal rack server for small businesses up to large enterprises that need industry-leading reliability, management, and security, as well as cost-optimized performance and flexibility for future growth. Designed to handle a wide range of workloads, such as IT infrastructure, collaboration, and entry cloud, it can be the foundation of your online business. ThinkSystem SR530 offers numerous features to increase performance and flexibility. SR530 offers a balance of performance, capacity and value. Funkcijos Essential and priced within reach Flexible to grow with your business |
| Product description: | Lenovo ThinkSystem SR530 - rack-mountable Xeon Silver 4208 2.1 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Localisation: | Region: EMEA |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4208 / 2.1 GHz (up to 3.2 GHz, (8-core) |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology |
| Cache memory: | 11 MB |
| Cache per processor: | 11 MB |
| Ram: | 16 GB DDR4 SDRAM - ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (ThinkSystem RAID 5350-8i) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Matrox G200 |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 43.5 cm x 75 cm x 4.3 cm |
| Weight: | 10.2 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
Lenovo ThinkSystem SR530 is an ideal rack server for small businesses up to large enterprises that need industry-leading reliability, management, and security, as well as cost-optimized performance and flexibility for future growth. Designed to handle a wide range of workloads, such as IT infrastructure, collaboration, and entry cloud, it can be the foundation of your online business. ThinkSystem SR530 offers numerous features to increase performance and flexibility. SR530 offers a balance of performance, capacity and value.
Funkcijos
Essential and priced within reach
Flexible to grow with your business