LENOVO Go Wired Speakerphone
Gamintojas: LENOVO
Prekės kodas (MPN): 4XD1C82055
Prekės kodas (MPN): 4XD1C82055
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 124,47 € | |
| S1 | - / - | - | 128,97 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lenovo Go - speakerphone |
| Product type: | Speakerphone - wired - USB-C |
| Recommended use: | Conference |
| Additional functions: | Automatic Gain Control (AGC) |
| Colour: | Storm grey, thunder black |
| Connectivity technology: | Wired |
| Audio specifications: | Frequency Response 140 - 20000 Hz - Sensitivity 85 dB |
| Impedance: | 4 Ohm |
| Signal-to-noise ratio: | 64 dB |
| Microphone operation mode: | Omni-directional x 2 |
| Controls: | Mute, volume, answer/end, Microsoft Teams button |
| Software certification: | Certified for Microsoft Teams |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas The Lenovo Go Wired Speakerphone brings enterprise-grade conferencing and audio to the remote workforce. In one portable plug-and-play solution, you can hold natural conference calls optimized by advanced voice-first algorithms. And with Teams Certified tech, you can rest easy knowing you can make the most of your favorite UC platform. Funkcijos Microsoft TEAMS certified Omni-directional 2 mics, up to 1.5 M pick-up 3x the level of noise reduction versus competition Full duplex, AEC (Acoustic Echo Cancellation) and AGC (Automatic Gain Control) support Beam forming & Far field pick-up tech on mics Intuitive control with volume wheel, tactile keys and readable LEDs Plug and Play, USB-C and USB connectivity Integrated USB-C cable with management Extreme size and weight, Ø90 x 49 mm, 265g Travel pouch Lenovo Go Central (Software) Supported |
| Product description: | Lenovo Go - speakerphone |
| Product type: | Speakerphone - wired - USB-C |
| Recommended use: | Conference |
| Additional functions: | Automatic Gain Control (AGC) |
| Colour: | Storm grey, thunder black |
| Connectivity technology: | Wired |
| Audio specifications: | Frequency Response 140 - 20000 Hz - Sensitivity 85 dB |
| Impedance: | 4 Ohm |
| Signal-to-noise ratio: | 64 dB |
| Microphone operation mode: | Omni-directional x 2 |
| Controls: | Mute, volume, answer/end, Microsoft Teams button |
| Software certification: | Certified for Microsoft Teams |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas
The Lenovo Go Wired Speakerphone brings enterprise-grade conferencing and audio to the remote workforce. In one portable plug-and-play solution, you can hold natural conference calls optimized by advanced voice-first algorithms. And with Teams Certified tech, you can rest easy knowing you can make the most of your favorite UC platform.
Funkcijos
Microsoft TEAMS certified
Omni-directional 2 mics, up to 1.5 M pick-up
3x the level of noise reduction versus competition
Full duplex, AEC (Acoustic Echo Cancellation) and AGC (Automatic Gain Control) support
Beam forming & Far field pick-up tech on mics
Intuitive control with volume wheel, tactile keys and readable LEDs
Plug and Play, USB-C and USB connectivity
Integrated USB-C cable with management
Extreme size and weight, Ø90 x 49 mm, 265g
Travel pouch
Lenovo Go Central (Software) Supported