LANBERG switch PoE+ 24x 1GB 2x SFP 250W
Gamintojas: LANBERG
Prekės kodas (MPN): RSGE-24P-2GE-2S-250
Prekės kodas (MPN): RSGE-24P-2GE-2S-250
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 4 vnt. 1-5 d.d. 4 / - vnt. | - | 169,76 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Lanberg RSGE-24P-2GE-2S-250 - switch - 24 ports - unmanaged - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - unmanaged |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000Base-TX (PoE+) + 2 x 1000Base-X SFP + 2 x 1000Base-X (uplink) |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 250 W |
| Performance: | Bandwidth: 56 Gbps |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Features: | 4KV ESD Protector, flow control, extend mode, active cooling, metal housing |
| Compliant standards: | IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3x |
| Power: | AC 100-240 V |
| Dimensions (wxdxh): | 32 cm x 20.7 cm x 4.5 cm |
| Weight: | 2.29 kg |
Aprašymas The PoE+ switch is an essential active networking device in any Ethernet infrastructure using power transmission through structural cabling. RSGE-24P-2GE-2S-250 is dedicated to all kinds of installations: home, business, low-voltage, surveillance, IP, VoIP, cable TV networks, and in a particular product can be used in alarm, fire, or access control system. Apart from the switch's primary function, i.e., supporting Ethernet frame transfer between ports, the device also provides a power supply for each appliance in PoE/PoE+ standard - 802.3af/at. This means that the switch can supply the devices with a total of up to 250 W. All of this is combined with data transmission at the same time. As a result, such a solution saves resources, space, and time to install a separate electrical and network infrastructure. This is especially important if the network is dispersed and its end-devices do not have direct access to the power source, in particular, when they are mounted outside. Funkcijos A reliable solution without compromises - with real PoE budget of 250 W Intelligent PoE port disconnect feature Extend mode up to 250 meters 4 kV ESD protection |
| Product description: | Lanberg RSGE-24P-2GE-2S-250 - switch - 24 ports - unmanaged - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - unmanaged |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000Base-TX (PoE+) + 2 x 1000Base-X SFP + 2 x 1000Base-X (uplink) |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 250 W |
| Performance: | Bandwidth: 56 Gbps |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Features: | 4KV ESD Protector, flow control, extend mode, active cooling, metal housing |
| Compliant standards: | IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3x |
| Power: | AC 100-240 V |
| Dimensions (wxdxh): | 32 cm x 20.7 cm x 4.5 cm |
| Weight: | 2.29 kg |
Aprašymas
The PoE+ switch is an essential active networking device in any Ethernet infrastructure using power transmission through structural cabling. RSGE-24P-2GE-2S-250 is dedicated to all kinds of installations: home, business, low-voltage, surveillance, IP, VoIP, cable TV networks, and in a particular product can be used in alarm, fire, or access control system.
Apart from the switch's primary function, i.e., supporting Ethernet frame transfer between ports, the device also provides a power supply for each appliance in PoE/PoE+ standard - 802.3af/at. This means that the switch can supply the devices with a total of up to 250 W. All of this is combined with data transmission at the same time.
As a result, such a solution saves resources, space, and time to install a separate electrical and network infrastructure. This is especially important if the network is dispersed and its end-devices do not have direct access to the power source, in particular, when they are mounted outside.
Funkcijos
A reliable solution without compromises - with real PoE budget of 250 W
Intelligent PoE port disconnect feature
Extend mode up to 250 meters
4 kV ESD protection